احتمال شکست قطعنامه آمریکا علیه ایران قوت گرفت

به گزارش کوه سفید، فارس نوشت: خبرنگار وال استریت ژورنال خبر داد که شنیده ها از دیپلمات های اروپایی حاکی از آن است که انتظار می رود تا پایان امروز، آمریکا نهایتا یک یا حداکثر دو رای در حمایت از پیش نویس قطعنامه خود در تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران بدست آورد.

احتمال شکست قطعنامه آمریکا علیه ایران قوت گرفت

این در حالی است که پامپئو دقایقی پیش مدعی شد که آمریکا هر آنچه در توان دارد به کار خواهد بست تا بتواند تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل را تمدید کند.

رأی گیری مجازی در شورای امنیت بر سر قطعنامه آمریکا جهت تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران از بامداد امروز آغاز شده است.

خبرنگار خبرگزاری رویترز گزارش داده مهلت این رأی گیری تا ساعت 17:30 عصر جمعه به وقت محلی است. نتیجه این رأی گیری اندکی بعد در یک جلسه شورا اعلام خواهد شد.

دولت آمریکا بعد از خروج از برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام تحریم ها علیه ایران را از سر گرفته و به سیاست هایی تحریک آمیز علیه ایران روی آورده است.

تمرکز اصلی دولت ترامپ در ماه های اخیر روی تلاش برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران که از روز 18 اکتبر منقضی خواهد شد قرار گرفته است.

انقضای این تحریم ها یکی از مفاد توافق هسته ای برجام است و آمریکا پیش نویس قطعنامه ای را میان اعضای شورای امنیت توزیع کرده که خواستار جلوگیری از انقضای این تحریم ها است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 844

به "احتمال شکست قطعنامه آمریکا علیه ایران قوت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال شکست قطعنامه آمریکا علیه ایران قوت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید