احداث کارخانه 1500 میلیارد تومانی قبل از 1400

به گزارش کوه سفید، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، با اشاره به سرمایه گذاری 1500 میلیارد تومانی این نهاد در منطقه مرزی و محروم جنوب خراسان گفت: کارخانه کنسانتره سنگان تا خاتمه سال 1399 به بهره برداری خواهد رسید.

احداث کارخانه 1500 میلیارد تومانی قبل از 1400

جهت دریافت خدمات اجرای ضوابط روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش کوه سفید، سید پرویز فتاح در بازدید از پروژه فولاد شرق کاوه در منطقه سنگان واقع در جنوب استان خراسان رضوی اظهار کرد: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای تکمیل زنجیره فراوری فولاد به عنوان یک صنعت مادر، سرمایه گذاری برای احداث مجتمع کنسانتره فولاد شرق کاوه را انجام داد و با اتمام مراحل ساخت این مجتمع، گام مهمی در راستای تکمیل زنجیره فراوری فولاد در بنیاد مستضعفان برداشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه منطقه سنگان جزو مناطق مرزی شرقی کشور و از جمله مناطق محروم است که برادران اهل تسنن ما در این منطقه زندگی می نمایند، گفت: در حال حاضر که در مراحل تکمیل احداث این مجتمع هستیم، حدود 350 نفر مشغول کارند و در سال آینده با افزایش شیفت کاری، تعداد کارگران و پرسنل احداث این پروژه به حدود 600 نفر خواهند رسید که بیشتر آن ها از نیروهای بومی منطقه هستند و ما توصیه کردیم، پرسنل شاغل در این پروژه، از نیروهای بومی و از برادران اهل سنت و شیعه این منطقه مرزی باشند.

رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به اشتغالزایی این مجتمع بعد از تکمیل مراحل ساخت آن ادامه داد: با راه اندازی و تکمیل فاز نخست این پروژه، اشتغال برای بیش از 350 نفر به طور مستقیم و حدود 7 برابر این رقم یعنی بیش از 2500 نفر به صورت غیرمستقیم فراهم خواهد شد. همچنین با وجود تمام تحریم ها، تجهیزات خارجی و داخلی مورد احتیاج این مجتمع به طور کامل تامین شده و این تجهیزات در حال نصب هستند و امروز هیچ مسئله ای برای تکمیل مراحل احداث و راه اندازی این مجتمع نداریم.

فتاح مطرح کرد: در این پروژه، 1500 میلیارد تومان سرمایه گذاری از سوی بنیاد مستضعفان صورت گرفته است که بخشی از آن به صورت تسهیلات بانکی بوده و بخشی از آن از منابع بنیاد تامین شده است و با همت مهندسان ایرانی، فاز نخست این پروژه در دهه فجر سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. در فاز نخست احداث مجتمع فولاد شرق کاوه، 2.5 میلیون تن کنسانتره فراوری می گردد و این رقم با نهایی شدن فاز دوم آن، به بیش از 5 میلیون تن خواهد رسید.

وی با اشاره به پیشرفت 63 درصدی کارخانه کنسانتره فولاد شرق کاوه بیان کرد: با توجه به احتیاج کشور و صنعت فولاد که به عنوان یک صنعت زیرساختی و مادر محسوب می گردد، این پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است و با تکمیل و بهره برداری، درآمد حاصل از این مجتمع، در بخش محرومیت زدایی، هزینه خواهد شد.

به گفته فتاح، بنیاد مستضعفان تا امروز علاوه بر 1500 میلیارد تومانی که در پروژه فولاد شرق کاوه سرمایه گذاری نموده است، به میزان 10 هزار میلیارد تومان نیز در فولاد کاوه جنوب در استان هرمزگان سرمایه گذاری نموده که با سرمایه گذاری های بنیاد در این بخش، سال آینده به میزان1.2 میلیون تن به ظرفیت فراوری شمش فولاد کشور اضافه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 304

به "احداث کارخانه 1500 میلیارد تومانی قبل از 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث کارخانه 1500 میلیارد تومانی قبل از 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید