اسامی هتل های بیماران کرونایی اعلام شد ، 33 هتل متعلق به بخش خصوصی است

به گزارش کوه سفید، رئیس جامعه هتل داران کشور با اعلام اسامی هتل های آماده پذیرش بیماران کرونایی در هر استان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: در هر استان یک واحد، کیش و قشم نیز هتل هایی را در اختیار بیماران کرونایی قرار می دهند.

اسامی هتل های بیماران کرونایی اعلام شد ، 33 هتل متعلق به بخش خصوصی است

جمشید حمزه زاده در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: فهرست هتل هایی که داوطلب نقاهتگاه شدن برای بیماران کرونایی در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: کارشناسان وزارت بهداشت ارزیابی های کافی از این هتل ها انجام می دهند و در صورت داشتن استانداردهای لازم فاز نهایی این طرح اجرا می گردد و هتل ها در اختیار بیماران کرونایی قرار می گیرد.

حمزه زاده ادامه داد: در مرحله نخست در مجموع 33 هتل در این طرح شرکت می نمایند. وزارت بهداشت برای این تعداد هتل اعلام احتیاج نموده بود که حالا در اختیارشان قرار می گیرد. کارشناسان وزارت بهداشت تهویه اتاق ها، مساحت و دیگر شرایط مورد نظرشان را ارزیابی می نمایند و در صورت موافقت با آن هتل، دانشگاه علو پزشکی استان اقدام به عقد قرارداد می نماید.

وی بیان این که بیشتر این 33 هتل برای نقاهتگاه بیمار کرونایی به بخش خصوصی تعلق دارد، گفت: در مرحله بعدی بر اساس احتیاج وزارت بهداشت این تعداد اضافه نموده می گردد و تعداد بیشتری از هتل ها به بیماران کرونایی اختصاص پیدا می نماید.

به گفته حمزه زاده مدت زمان انعقاد قرار 3 ماه است و هتلی که در این طرح قرار می گیرد مختص بیماران کرونایی می گردد و گردشگران امکان اقامت در این هتل ها را نخواخند داشت.

در روزهای گذشته در راستای درخواست وزیر بهداشت مبنی بر نقاهتگاه شدن تعدادی از هتل های کشور برای بیماران کرونا و کادر پزشکی کشور، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آمادگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجاره هتل های درجه یک، دو و سه به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی و استقرار کادر پزشکی اطلاع داد. علی اصغر مونسان، بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی و پیگیری جدی در پایش و بازرسی از اماکن گردشگری و اقامتی برای اجرای این دستورالعمل ها تأکید کرد.

وی با اشاره به درخواست سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد اجاره هتل های درجه یک، دو و سه و اماکن اقامتی در استان ها به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی و استقرار کادر پزشکی، توضیح داد: این موضوع قبلا در جلسه هیئت دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده بود. وزارت بهداشت برای اجاره و پرداخت اجاره بهای این اماکن آمادگی دارد.

منبع: چمدان
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1023

به "اسامی هتل های بیماران کرونایی اعلام شد ، 33 هتل متعلق به بخش خصوصی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسامی هتل های بیماران کرونایی اعلام شد ، 33 هتل متعلق به بخش خصوصی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید