استقرار ده ها نیروی ارتش در اطراف کاخ ریاست جمهوری لبنان

به گزارش کوه سفید، همزمان با شروع تظاهرات جدید لبنانی ها برای نهمین روز متوالی، نیروهای امنیتی لبنان تمامی راه های منتهی به کاخ ریاست جمهوری را مسدود کردند.

استقرار ده ها نیروی ارتش در اطراف کاخ ریاست جمهوری لبنان

به گزارش گروه بین الملل کوه سفید، نیروهای ارتش لبنان صبح امروز آدینه در اطراف کاخ ریاست جمهوری (بعبدا) مستقر شدند.

شبکه المنار گزارش کرد که نیروهای امنیتی از ساعات اولیه صبح امروز تمامی راه های منتهی به کاخ ریاست جمهوری را با سیم خاردار مسدود نموده و تدابیر شدید امنیتی در اطراف کاخ اتخاذ شده است.

اتخاذ تدابیر شدید امنیتی پس از آن صورت گرفت که روز پنجشنبه(دیروز) معترضان برای تجمع گسترده مقابل کاخ ریاست جمهوری فراخوان دادند.

میشل عون رئیس جمهور لبنان روز پنجشنبه(دیروز) خطاب به معترضان ضمن تأکید بر اینکه حق تظاهرات را محترم می شمارد، گفت که تحقق برنامه های اصلاحی نیازمند همکاری تمامی طرف ها در دولت و نمایندگان مجلس است. (جزئیات بیشتر)

لبنان از حدود 10 روز پیش شاهد تظاهرات و اعتراضات مردمی است که با تصمیم دولت برای وضع مالیات هایی برای ارتباطات صوتی همانند واتساپ، شروع شد و با وجود اینکه دوشنبه گذشته طرح اصلاحاتی سعد الحریری نخست وزیر لبنان تصویب و این مالیات ها لغو شد اما تظاهرات کنندگان گفته اند طرح مذکور را قبول ندارند و به تظاهرات خود ادامه می دهند.

از سوی دیگر خبرگزاری لبنان اعلام نمود که معترضان از ساعت اولیه صبح امروز بعضی خیابان ها و جاده ها از جمله جاده صیدا الاولی را مسدود نموده بودند که با دخالت نیروهای ارتش باز شد و از جمله این جاده ها نیز جاده الأوتوسترداد شرقی منتهی به میدان مکسر العبد، جاده الهلالیه، طریق الشرحبیل، جاده ساحلی نزدیک به حلویات التوم و جاده مجاور مسجد الزعتری است.

معترضان همچنین با خودروهای خود با در دست داشتن پرچم های لبنان و پخش سرودهای انقلابی از خیابان های شهر عبور نموده و به سمت میدان ایلیا مرکز تحصن معترضان حرکت کردند.

شبکه المیادین نیز گزارش داد که معترضان در میدان ریاض الصلح تأکید کردند که اگر مقاومت و ارتش نبود سرنموده داعش اکنون در کاخ ریاست جمهوری نشسته بود.

معترضان همچنین گفتند که تروریسم مالی آمریکا سعی دارد وارد تظاهرات معترضان شده و از آن سوء استفاده کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 160

به "استقرار ده ها نیروی ارتش در اطراف کاخ ریاست جمهوری لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار ده ها نیروی ارتش در اطراف کاخ ریاست جمهوری لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید