انفجار، تیراندازی و گروگان گیری در پاریس منجر به کشته شدن 200 نفر و بسته شدن مرزهای فرانسه شد

به گزارش کوه سفید، وقوع حملات تروریستی در نزدیکی ورزشگاه محل برگزاری مسابقه فوتبال آلمان و فرانسه، به کشته شدن ده ها تن منجر شده است. از سوی دیگر، گزارش می گردد که تروریست ها اقدام به گروگان دریافت افراد بسیاری نیز نموده اند. در پاریس شرایط اضطراری اعلام شده و ارتش برای مقابله با تروریست ها به یاری پلیس آمده است.

انفجار، تیراندازی و گروگان گیری در پاریس منجر به کشته شدن 200 نفر و بسته شدن مرزهای فرانسه شد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

چندین حمله و انفجار در نزدیکی استادیوم محل برگزاری مسابقه فوتبال آلمان و فرانسه به کشته شدن دست کم 150نفر منجر شده است. گزارش های متناقضی درباره نوع حملات منتشر شده است. بعضی از رسانه ها گزارش داده اند دو انفجار در مرکز پاریس به وقع پیوسته است. بعضی دیگر از تیراندازی و چندین حمله همزمان در پاریس اطلاع داده اند.

گفته می گردد در حمله اول، سه انفجار در نزدیکی استادیوم اِستاددوفرانس در سن دونی پاریس در حالی به وقوع پیوست که فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه در حال تماشای بازی تیم های ملی فوتبال فرانسه و آلمان بود. اما همزمان با این انفجارها، حمله دوم به یک تالار نمایش در منطقه باتاکلان صورت پذیرفت و ظاهرا مهاجمان پس از حمله به پلیس های اطراف این تالار نمایش، اقدام به گروگان گیری حاضران در این سالن نموده اند که شمار آنها 100 نفر ذکر شده است. حمله سوم به یک رستوران در شرق پاریس به وقوع پیوسته که گروهی ضمن ورود به این رستوران اقدام به رگبار بستن حاضران در این رستوران نموده اند. همچنین پلیس فرانسه از یک عملیات تروریستی جدید در یک مرکز تجاری در پاریس اطلاع داد. اندکی پس از وقوع این حملات، تلویزیون فرانسه گفت استادیوم استاد دو فرانس، به دلایل امنیتی تعطیل شده و از خروج ده ها هزار تماشاگر جلوگیری به عمل آمده است. تماشاگرها وارد زمین بازی شده اند. گزارش های اولیه حاکی از آن است که دستکم 100 تن نیز توسط تروریست ها به گروگان گرفته شده اند. رئیس جمهوری فرانسه که در استادیوم حضور داشت، بلافاصله پس از شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی این استادیوم با یک بالگرد از این محل تخلیه و به وزارت کشور انتقال یافت تا یک شورای بحران تشکیل دهد. همچنین اشتاین مایر وزیر خارجه المان که در پاریس حضور داشت پس ازاین حادثه پاریس را به مقصد وین ترک کرد. دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در اولین واکنش به این حادثه اظهار تعجب نموده و گفته است که از شنیدن این خبر یکه خورده ام! لازم به ذکر است گروه تروریستی داعش در شبکه توییتر گفت پاریس در آتش. این جمله داعش حاکی از آن است که این گروه تروریستی اقدامات تروریستی در پاریس را برعهده گرفته است. باراک اوباما رییس جمهور آمریکا، پیش با وحشیانه خواندن حملات به پاریس گفت: این حمله نه تنها علیه فرانسه، بلکه علیه همه است. ما آماده یاری به فرانسه هستیم و علیه تروریسم با آنها همراهیم. کسانی که فکر می نمایند اینگونه می توانند جلوی مقابله با تروریسم را بگیرند اشتباه می نمایند. من تصمیم گرفتم در این شرایط ویژه به اولاند زنگ نزنم در شرایطی که صبح امروز با او در خصوص جی 20 حرف زدم. مطمئن هستم در روزهای آینده خبرهای دقیق تری در خصوص این حادثه خواهیم داشت و نمی خواهم اظهار نظر کنم تا خبرهای دقیق به دستم برسد.

سخنرانی تلویزیونی اولاند رئیس جمهور فرانسه:

فرانسه با بی سابقه ترین حادثه تروریستی روبرو است. اتفاقاتی که در پاریس افتاده تعداد زیادی کشته شدند. ما همه کوشش مان را می کنیم که گروگان ها را آزاد کنیم و با مهاجمین برخورد گردد. ما به دنبال آن هستیم که حمله جدید روی ندهد نیروهای ویژه عملیات جدیدی را شروع نموده اند. وزارت کشور اعلام خواهد نمود که شرایط اضطراری برقرار خواهد شد. عبور و مرور کاهش پیدا خواهد نمود. مرزها بسته خواهد شد تا مهاجمین فرار ننمایند. ما می دانیم که مهاجمین از کجا امدند. ما در این شرایط حساس با خانواده قربانیان هم دردی می کنیم. ما نباید بگذاریم آن ها ما را بترسانند. این ترس و هراس وجود دارد اما ما ملتی هستیم که می توانیم از خودمان دفاع کنیم. ما بر تروریستها پیروز خواهیم شد. ما هر همکاری را با نیروهای امنیتی انجام خواهیم داد تا از ملتمان دفاع کنیم. زنده باد فرانسه.

پلیس فرانسه اعلام نموده است برای دستگیری گروگانگیران دور تا دور سالن باتکالان را مین گذاری نموده و از تله های انفجاری استفاده نموده است. شهرداری پاریس از مردم خواست که از خانه های خود خارج نشوند. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نیز گفت از حادثه پاریس عمیقا شوکه شده است. یکی از کسانی که پیروز شده است از سالن فرار کند اعلام نموده است که گروگانگیران چندین نفر را در سالن کشته اند و در حال پر کردن اسلحه هایشان برای کشتن افراد بیشتری بودند. پلیس فرانسه می گوید دست کم یک فرد انتحاری خود را در مقابل استادیوم سان دونی در پاریس منفجر نموده است. یکی از کسانی که پیروز شده است از سالن فرار کند اعلام نموده است که گروگانگیران چندین نفر را در سالن کشته اند و در حال پر کردن اسلحه هایشان برای کشتن افراد بیشتری بودند. یک منبع مطلع نیز به فرانس 24 گفت که افراد گروگان گرفته شده در سالن کنسرت پاریسیک به یک توسط گروگانگیران در حال کشته شدن هستند و اجساد آنها در این سالن پراکنده است. اعلام تعطیلی کل مدارس فرانسه برای روزهای آینده و بسته شدن مرزهای این کشور. گفته می گردد یکی از گروگانگیران که در سالن باتکالان به قتل رسیده، اهل سوریه است. شبکه العربیه در خبری فوری از حمله پلیس فرانسه به سالن کنسرت باتاکلان اطلاع داد. به گزارش خبرگزاری رویترز، منابعی در پاریس از شنیده شدن صدای پنج انفجار در سالن کنسرت باتاکلان که گروگانها در آن حضور دارند اطلاع دادند. این انفجارها پس از اظهارات فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه که از شروع حمله پلیس اطلاع داد، شنیده شد. شبکه العربیه به نقل از رسانه های فرانسه از انتها گروگانگیری در سالن کنسرت باتاکلان پاریس اطلاع داد. شبکه الجزیره در خبری فوری گزارش داد در پی انفجارها و گروگانگیری در پاریس، فرودگاه بین المللی اورلی این شهر بسته شد. پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان ون مینوت در خبری فوری به نقل از شبکه آی تله گفت، احتمال می رود ده ها نفر در حادثه گروگان گیری سالن کنسرت باتاکلان پاریس جانشان را از دست داده باشند. این منبع به نقل از شبکه تلویزیونی بی اف ام تی وی نیز اضافه کرد: گمان می رود دو مهاجم این حادثه نیز کشته شده باشند. به دنبال حوادث پاریس، فرانسوا اولاند سفر خود را به ترکیه برای شرکت در نشست گروه بیست لغو کرد و به نمایندگی او لوران فابیوس، وزیر امور خارجه و میشل ساپن وزیر دارایی فرانسه در این نشست حضور خواهند داشت. شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار در خبری فوری به نقل از منابع پلیس گزارش داد حدود صد نفردر حادثه گروگانگیری سالن کنسرت باتاکلان پاریس کشته شدند. شورای مسلمانان فرانسه حملات نفرت انگیز و ذلت بار پاریس را به شدت محکوم کرد. داعش با پذیرش مسئولیت حملات تروریستی پاریس، شب گذشته را 11 سپتامبر پاریس خوانده است. منبع: تابناکمنبع: کجارو
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 416

به "انفجار، تیراندازی و گروگان گیری در پاریس منجر به کشته شدن 200 نفر و بسته شدن مرزهای فرانسه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار، تیراندازی و گروگان گیری در پاریس منجر به کشته شدن 200 نفر و بسته شدن مرزهای فرانسه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید