بازداشت دو بازرگان آمریکایی مرتبط با استضاح ترامپ در حین فرار

به گزارش کوه سفید، دو بازرگان متخلف که قصد فرار از آمریکا داشتند بازداشت شدند. این دو بازرگان پیش تر به اتهام پولشویی و فساد مالی در جریان انتخابات متهم هستند. عکس های از آنها در کنار رئیس جمهور آمریکا منتشر شده است اما ترامپ مدعی است آنها را نمی شناسد.

بازداشت دو بازرگان آمریکایی مرتبط با استضاح ترامپ در حین فرار

به گزارش یورونیوز، دموکرات ها که بر تحقیقات روند استیضاح دونالد ترامپ نظارت دارند دیروز پنجشنبه، 18 مهر، خواهان همکاری دو بازرگان نزدیک به وکیل شخصی رئیس جمهوری آمریکا شدند که به تازگی در جریان پرونده تخلفات مالی هنگام ترک آمریکا دستگیر شده اند.

به گزارش پلیس فدرال آمریکا، لـِو پارناس و ایگور فرومن، دو بازرگان یاد شده که هر دو شهروندان آمریکا و به ترتیب متولد کشورهای اوکراین و بلاروس هستند چهارشنبه شب در حالی که بلیط یک طرفه به مقصد کشوری خارجی را در داست داشتند در فرودگاه بین المللی واشنگتن دستگیر شدند.

این دو شهروند آمریکایی که دونالد ترامپ هرگونه آشنایی با آنها را منکر شده متهم هستند که به رودی جولیانی، وکیل شخصی رئیس جمهوری آمریکا در جهت دریافت اطلاعاتی از کشور اوکراین برای زیرسوال بردن اعتبار جو بایدن، رقیب احتمالی دموکرات، رئیس کنونی کاخ سفید در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 کمک کرده اند.

اقدام توطئه آمیز، دست کاری در اسناد، فریب کاری و تخلف مالی در جریان کارزای انتخاباتی آمریکا و انتقال پول از منابع خارجی به نامزدهای انتخابات ایالتی و فدرال از جمله دیگر اتهام های مطرح بر ضد این دو بازرگان آمریکایی و نزدیک به وکیل شخصی دونالد ترامپ عنوان شده است.

دموکرات های کنگره و سنا که به شدت پیگیر پرونده استیضاح رئیس جمهوری آمریکا هستند اینک خواهان همکاری دو فرد دستگیر شده با پلیس و دستگاه قضایی شده اند. این همکاری به اذعان دموکرات ها می تواند بر قوت و تاثیرگذاری اتهام های مطرح بر ضد دونالد ترامپ، مبنی بر سوء استفاده از قدرت و بهره بردن از نفوذ برای باز کردن راه مداخله خارجی در انتخابات ریاست جمهوری بیافزاید.

اتهام همکاری با وکیل دونالد ترامپ برای دریافت سرنخ هایی از فساد مالی احتمالی هانتر بایدن، پسر جو بایدن در حالی بر ضد دو فرد دستگیر شده سنگینی می کند که این دو در جریان پرونده ای مجزا در دادستانی نیویورک تحت پیگرد قرار گرفته و در نهایت دستگیر شدند. گفته می شود که این پرونده به فساد مالی، پول شویی و تخلفات گسترده مالی در جریان کارزارهای انتخاباتی در سطح ایالتی و فدارل مربوط می شود.

بر اساس یکی از موارد اتهامی این دو بازرگان متهم اند که در قبال منشا کمک های مالی که سال 2018 در اختیار چندین نامزد انتخایات محلی و ایالتی در آمریکا قرار داده شده، مخفی کاری کرده اند. تحقیقات اجرا شده در خصوص این مورد اتهامی نشان می دهد که منشا بخشی از این پول ها کشور روسیه بوده است.

در این راستا برخی از رسانه های آمریکایی مدعی شده اند که دو فرد یاد شده در ارائه کمک مالی 325 هزار دلاری به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 مشارکت داشته و در سال 2018 نیز به یک ضیافت شام در کاخ سفید دعوت شده بودند.

این درحالیست که رئیس جمهوری آمریکا در تازه ترین واکنش به این ماجرا مدعی شده است که به هیچ وجه این دو فرد را نمی شناسد و ارتباطی با این پرونده ندارد. ادعای رئیس جمهوری آمریکا در حالی مطرح می شود که عکس های منتشر شده در حساب های کاربری لو پارناس، یکی از این دو بازرگان، وی را در چندین موقعیت کنار رئیس جمهوری و پسرش نشان می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 112

به "بازداشت دو بازرگان آمریکایی مرتبط با استضاح ترامپ در حین فرار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت دو بازرگان آمریکایی مرتبط با استضاح ترامپ در حین فرار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید