بانک مرکزی، احتمال بروز ابرتورم در اقتصاد ایران به بیان پیمان قربانی

به گزارش کوه سفید، خبرنگاران - معاون مالی بانک مرکزی گفت: با تاب آوری و مقاومت مردم و کوشش مسئولان، تحریم های حداکثری به اذعان دشمنان امروز با شکست روبرو شده است.

بانک مرکزی، احتمال بروز ابرتورم در اقتصاد ایران به بیان پیمان قربانی

پیمان قربانی در پاسخ به این سوال که احتمال بروز ابرتورم در اقتصاد ایران چقدر است؟ گفت: این سوال یا آن کلید واژه ونزوئلایی شدن که مطرح می گردد، توسط تعداد معدودی از افراد در اوایل سال مطرح شد که بیشتر هم با هدف ایجاد التهاب و نگرانی در مردم نسبت به شرایط آینده اقتصاد بود در حالی که اقتصاد ما هیچ مشابهت و ارتباطی با بحث ونزوئلا به آن معنا ندارد.

وی اضافه کرد: اقتصاد ما مالی است که از درجه تنوع، وسعت، ترکیب و همینطور ساختار رشد نقدینگی متفاوتی برخوردار است؛ البته تورم مزمن و دو رقمی یکی از مسائل اقتصاد ما در دهه های گذشته بوده ولی به هیچ عنوان به این صورت نبوده که اقتصاد ما درگیر آن شرایط گردد.

https://eco.shafaqna.com/wp-content/uploads/2021/01/IMG-138611.mp4

قربانی تاکید نمود: علی رغم بحث تحریم های حداکثری آمریکا، الحمدالله با تاب آوری و مقاومت مردم و کوشش مسئولان و حتی به اذعان دشمنان، این تحریم های حداکثری امروز با شکست روبرو شده است.

این مقام مسئول در مورد بحث هدف گذاری تورم گفت: رویکردی که بانک مرکزی در دوره ریاست دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی داشته است این بوده است که ما ارتقای چارچوب های سیاستی و کارکردی بانک را منوط به فراهم شدن کامل پیش نیازها نکنیم.

معاون مالی بانک مرکزی ادامه داد: همه می دانند که بحث عملیات بازار باز برای اولین بار در کشور ایجاد شد، بحث هدف گذاری تورم رویکردی است که بانک مرکزی شروع نموده، بحث مدیریت ترازنامه بانک ها و نرخ رشد آن و … ، نشان می دهد که در بانک مرکزی گام های را به سوی بهتر کردن و ارتقای چارچوب های سیاستی برداشته ایم.

وی با بیان اینکه بخشی از پیش نیازها و بسترهای لازم فراهم است و مابقی آن هم فراهم می گردد، گفت: اگر بخواهیم همواره صبر کنیم که همواره همه چیز فراهم گردد و بعد بخواهیم کاری را انجام دهیم، این باعث می گردد که حرکت به سمت جلو با توقف روبرو گردد.

https://eco.shafaqna.com/wp-content/uploads/2021/01/2-1.mp4

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1131

به "بانک مرکزی، احتمال بروز ابرتورم در اقتصاد ایران به بیان پیمان قربانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی، احتمال بروز ابرتورم در اقتصاد ایران به بیان پیمان قربانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید