ترامپ باز هم معترضان آمریکایی را شورشی و غارتگر خواند

به گزارش کوه سفید، رئیس جمهور آمریکا ضمن شورشی و غارتگر خواندن معترضان ضد نژادپرستی در پورتلند، تهدید کرد مانند شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین، به این شهر هم یک بار دیگر نیروهای گارد ملی و فدرال را برای سرکوب معترضان اعزام خواهد کرد.

ترامپ باز هم معترضان آمریکایی را شورشی و غارتگر خواند

به گزارش خبرنگاران از فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن شورشی و غارتگر خواندن معترضان ضد نژادپرستی در پورتلند، آن ها را تهدید کرد.

ترامپ در توییتی نوشت: اگر شهردار بی کفایت پورتلند، تد ویلر، کنترل شهرش را در دست نگیرد و مانع آنارشیست ها، آشوبگرها، شورشی ها و غارتگران نشود و خطرات بزرگی برای مردم بی گناه ایجاد کند، ما وارد می شویم و اوضاع را به گونه ای که 100 روز پیش باید به آن رسیدگی می شد، در دست می گیریم.

او پیش از آن هم با اشاره به اعزام نیروهای گارد ملی و فدرال برای سرکوب معترضان در ویسکانسین، در توییتی نوشت، پیروزیت: از زمانی که گارد ملی دو روز قبل به کنوشا، ویسکانسین اعزام شد خشونت بیشتری رخ نداده، حتی یک مسئله کوچک هم نبوده. وقتی که به طور قانونی از سوی مقامات محلی خواسته شد، دولت فدرال وارد عمل می شود و سریع پیروز خواهد شد. گوشی می کنی پورتلند؟

از بیست و پنجم ماه مه، در پی کشته شدن یک سیاهپوست آمریکایی به نام جورج فلوید، اعتراضات در شهر پورتلند و دیگر شهر های آمریکا شکل گرفت. این در حالی بود که اعتراضات شهر پورتلند به دلیل دخالت مأموران فدرال به دستور ترامپ برای سرکوب معترضان شدت گرفت. در نهایت انتقاد شدید از نحوه سرکوب معترضان موجب شد دولت ترامپ دستور دهد مأموران فدرال خیابان ها را ترک کنند.

در حالی که اعتراضات ضد نژادپرستی و خشونت پلیس علیه رنگین پوستان همچنان در پورتلند ادامه داشت، روز دوشنبه هفته جاری ویدئویی در شبکه های اجتماعی قرار گرفت که جیکوب بلیک جوان 29 ساله غیرمسلح سیاهپوست آمریکایی را نشان می داد که وقتی به سمت خودروی خود در حال حرکت بود، دو افسر پلیس او را دنبال می کنند و به محض آنکه درب خودرو را باز می کند، یکی از افسران پلیس شروع به تیراندازی به وی می کند. این شهروند سیاه پوست آمریکایی هم بر اثر خشونت پلیس جان خود را از دست داد تا شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین به صحنه دور تازه اعتراضات تبدیل شود.

دولت ترامپ در واکنش، با استفاده از روش های پیشین خود برای سرکوب اعتراضات، حدود یکهزار نیروی گارد ملی و بیش از 200 مأمور فدرال را برای مقابله با معترضان به شهر کنوشا اعزام کرد.

کیلی مک انانی سخنگوی کاخ سفید چهارشنبه شب به وقت محلی در بیانیه ای گفت: رئیس جمهور (دونالد) ترامپ تمامی اشکال خشونت را محکوم می کند و معتقد است که ما باید تمامی مردم آمریکا را در مقابل هرج و مرج و بی قانونی محافظت کنیم.

وی سپس در توجیه اقدام آمریکا در اعزام صدها نیروی گارد ملی آمریکا به کنوشا ویسکانسین گفت: به این دلیل است که ما فرمانداران دموکرات را ترغیب می کنیم تا به منظور تقویت تلاش های نیروهای امنیتی محلی، درخواست اعزام گارد ملی و نیروهای امنیتی فدرال را مطرح کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 871

به "ترامپ باز هم معترضان آمریکایی را شورشی و غارتگر خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ باز هم معترضان آمریکایی را شورشی و غارتگر خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید