تمدید اتوماتیک قرارداد اجاره خانه در چه صورت لغو می گردد؟

به گزارش کوه سفید، معاون سیاسی امنیتی دادستانی کل کشور درباره موضوع تمدید اجاره نامه های منزل شرح داد.

تمدید اتوماتیک قرارداد اجاره خانه در چه صورت لغو می گردد؟

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، امیری اصفهانی معاون سیاسی امنیتی دادستانی کل کشور درباره موضوع تمدید اجاره نامه های منزل شرح داد: به دنبال مسائل مالی ناشی از شیوع کرونا در 26 جلسه ستاد ملی کرونا، مقرر شد تا برای قرارداد های اجاره ای که تا تاریخ 8 تیرماه سال جاری تمدید نشده باشد و بین موجر و مستاجر برای تمدید توافقی صورت نگرفته باشد بر اساس این دستور، به صورت اتوماتیک قرارداد ها تمدید گردد و اگر موجر نخواهد، ولی مستاجر تمایل به تمدید داشته باشد، الزاما قرارداد تمدید می گردد.

وی ادامه داد: در موضوع مبلغ افزایش اجاره بهای خانه در شهر تهران 25 درصد و در کلانشهر ها نیز 20 درصد و درسایر شهر ها تا 15 درصد مبلغ اجاره بها زیاد می گردد.

معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور ادامه داد: البته بعضی از مالکین ممکن است در عسر و حرج باشند و به همین دلیل، اگر در خلال این کار مالک به شکل رسمی، اقدام به فروش نموده باشد، ظرف دو ماه مستاجر باید نسبت به تخلیه اقدام کند. همچنین مستاجرینی که به تشخیص دادگاه، تعهدات خود را در مدت تمدید قرارداد عمل نکنند و موجب تضییع حق مالک شوند هم دیگر مجوز تمدید ندارند.

وی توضیح داد: اگر مستاجر با میزان افزایش معین شده اجاره بها توسط ستاد کرونا موافق نباشد نیز از شمول این مجوز خارج می گردد. همچنین مالک اگر پروانه ساختمانی از شهرداری برای تخریب و ساخت داشته باشد و اگر مستاجر نیز مبلغ اجاره را ظرف یک ماه پرداخت نکند و یا احتیاج مالک برای بازپس گیری منزل احراز گردد، این تمدید لغو می گردد.

امیری اظهار داشت: این تمدید برای یک سال است تا شرایط کرونا معین گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1033

به "تمدید اتوماتیک قرارداد اجاره خانه در چه صورت لغو می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید اتوماتیک قرارداد اجاره خانه در چه صورت لغو می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید