توئیت گروسی از تهران درباره دیدار خود با علی اکبر صالحی

به گزارش کوه سفید، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به دیدار خود با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: ما درباره دستیابی به توافقی درباره محافظت از فعالیت های راستی آزمایی آژانس بین المللی انرژی اتمی کار می کنیم.

توئیت گروسی از تهران درباره دیدار خود با علی اکبر صالحی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در صفحه توئیتر خود نوشت: امروز صبح با دکتر علی صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی ایران دیدار کردم. ما درباره دستیابی به توافقی درباره محافظت از فعالیت های راستی آزمایی آژانس بین المللی انرژی اتمی کار می کنیم.

گروسی روز گذشته وارد تهران شد و امروز با علی اکبر صالحی دیدار کرد. دو طرف پس از سرانجام دیدار میان خبرنگاران حاضر شدند و به سؤال های آنها پاسخ دادند.

مدیرکل آژانس به خبرنگاران گفت: باعث افتخار است که بار دیگر به ایران بعد از چند سال برمی گردم، این بار به عنوان مدیرکل آمده ام. ما دوستی فوق العاده ای با دکتر صالحی داریم. قرار بود سال گذشته به ایران بیایم اما به دلیل همه گیری کرونا نشد. خیلی طبیعی بود که به عنوان مدیرکل و زودتر در دوران تصدی خود بیایم. ما دستورکار وسیعی از موضوعات را داریم. ما بحث های گسترده ای داشتیم و بحث های ما ظرف چند ساعت آینده ادامه خواهد یافت.

گروسی در ادامه گفت: آژانس نه بر اساس تمایلات برخی بلکه بر اساس استانداردها و ابزارهای حقوقی فعالیت می کند. ما یک سری پادمان و پروتکل ها داریم که اینها کارکرد آژانس را هدایت می کنند. آژانس در عمر 70ساله سعی کرده است که عملکرد فنی داشته باشد، طبیعی است که شاید برخی تصور داشته باشند که برخی از اینها برای اهداف شرورانه استفاده کنند، من نمی توانم برخی را از این تصور منع کنم، اما مطمئنم که آژانس رویکردی بی طرفانه در دوران من خواهد داشت.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 859

به "توئیت گروسی از تهران درباره دیدار خود با علی اکبر صالحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیت گروسی از تهران درباره دیدار خود با علی اکبر صالحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید