توزیع مرغ گرم در میادین میوه و تره بار 5 برابر شد، نرخ 18500 تومان

به گزارش کوه سفید، رضا سالمی گفت: روزانه 300 تن مرغ گرم با قیمت 18500 تومان برای توزیع در اختیار میادین میوه و تره بار قرار می گیرد که میزان توزیع در مقایسه با مواقع عادی سال 5 برابر شده است.

توزیع مرغ گرم در میادین میوه و تره بار 5 برابر شد، نرخ 18500 تومان

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به دلایل افزایش قیمت مرغ در روز های اخیر اظهار کرد: به دلیل نگرانی مرغداران از عدم تامین نهاده های دامی در مهر ماه وقفه 10 تا 15 روزه در جوجه ریزی صورت گرفت و میزان آن کاهش یافت.

وی اضافه نمود: در این شرایط قیمت جوجه یک روزه کاهش و تولیدکنندگان مرغ مادر نیز با توجه به اینکه در ضرر بودند بخشی از نطفه های خود را به دستگاه نبردند و تولید جوجه برایشان اقتصادی نبود و وقفه ای مقطعی در جوجه ریزی انجام شد.

دلیل افزایش قیمت مرغ

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران ادامه داد: در مقطع زمانی یاد شده میزان جوجه ریزی از 105 تا 110 میلیون معمول کاهش یافت این کاهش باعث شد اکنون عرضه مرغ گرم نیز در بازار کاهش یابد و باعث افزایش قیمت مرغ در محدوده زمانی 10 تا 15 روزه شود که از روز شبه آغاز شده است.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به اطلاع شما از ایجاد وقفه چه اقدامی برای رفع این مشکل انجام دادید شرح داد: برای رفع این کاهش تولید شرکت پشتیبانی امور دام عرضه مرغ منجمد را از ذخایر استراتژیک افزایش داد به همین منظور از روز شنبه میزان عرضه سه برابر افزایش یافت.

سالمی گفت: در حال حاضر روزانه 300 تن مرغ منجمد در بازار توزیع می شود و این برنامه وجود دارد که این میزان به 500 تن در روز نیز افزایش یابد.

وی اضافه نمود: این محصولات از طریق میادین میوه و تره بار، فروشگاه زنجیره ای، صنوف منتخب و تعاونی ادارات، نهاد ها و دستگاه ih به دست مصرف کنندگان می رسانیم.

سالمی گفت: مرغ های منجمد تنظیم بازاری به قیمت 14 هزار تومان در اختیار عوامل توزیع قرار می گیرد و قیمت فروش آن برای مصرف کننده 15 هزار تومان است و با توجه به بالا بودن ذخایر استراتژیک هیچگونه محدودیتی برای توزیع نداریم.

سالمی گفت:کلیه صنوف و افرادی که مصارف عمده دارند می توانند نیاز خودشان را به شرکت پشتیبای امور دام برای دریافت مرغ منجمد اعلام کنند و می توانند این محصول را به قیمت 14 هزار تومان خریداری کنند.

میزان توزیع مرغ گرم در میادین میوه و تره بار پنج برابر شد

وی گفت: با هماهنگی روسای جهاد کشاورزی بر اساس تامین نهاده اجرا شده از روز شنبه مرغ گرم مرغداران دریافت می شود و به قیمت مصوب در میان مردم توزیع می شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: این مرغ ها با قیمت 18500 تومان در میادین میوه و تره بار شهرداری توزیع می شود.

وی تاکید کرد: روزانه 300 تن مرغ گرم برای توزیع در اختیار میادین میوه و تره بار قرار می گیرد که میزان توزیع در مقایسه با مواقع عادی سال 5 برابر شده است.

این مقام مسئول گفت: با توجه به اطمینانی که به میادین میوه و تره بار وجود دارد در مرحله اول توزیع خود را از میادین میوه و تره بار آغاز کردیم، اما به تدریج در اختیار صنوف منتخب و بعد همه صنوف با قیمت مصوب قرار می گیرد.

وی تاکید کرد که قیمت مرغ ظرف یک هفته تا 10 روز آینده کاهش می یابد و به قیمت مصوب خود می رسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1018

به "توزیع مرغ گرم در میادین میوه و تره بار 5 برابر شد، نرخ 18500 تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع مرغ گرم در میادین میوه و تره بار 5 برابر شد، نرخ 18500 تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید