تکلیف زمان پرداخت رقم جدید حق مسکن در دستمزد کارگران معین شد

به گزارش کوه سفید، نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه پرداخت مابه التفاوت حق مسکن الزامی است گفت: کارگران تسویه شده درخواست خود را پیگیری نمایند و کارفرمایان نیز براساس این درخواست ها، اقدام به پرداخت مابه التفاوت در کمترین زمان ممکن نمایند.

تکلیف زمان پرداخت رقم جدید حق مسکن در دستمزد کارگران معین شد

جهت دریافت خدمات آلاچیق حیاطی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، محمدرضا تاجیک، نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره افزایش حق مسکن کارگران گفت: این مصوبه باید از ابتدای تیر ماه در فیش حقوقی کارگران لحاظ گردد. طبق ابلاغیه دولت زمان اجرای این مصوبه از ابتدای تیر ماه است.

وی با بیان اینکه کارفرمایان بایستی ما به تفاوت از تیرماه تا کنون را به حساب کارگران واریز نمایند گفت: با توجه به اینکه مصوبه شورای عالی کار در 17خرداد ماه در دولت سریعاً تصویب نشد و این مصوبه به حقوق تیرماه نرسید، آن دسته از کارفرمایانی که افزایش 200 هزارتومانی حق مسکن را اعمال ننموده اند، اکنون باید به عنوان معوقات یکجا به کارگران پرداخت نمایند.

تاجیک درباره کارگرانی که در ماه گذشته با کارگاه خود تسویه نموده اند اما افزایش حق مسکن را دریافت ننموده اند گفت: بهتر است کارگران تسویه شده درخواست خود را پیگیری نمایند و کارفرمایان نیز براساس این درخواست ها، اقدام به پرداخت مابه التفاوت در کمترین زمان ممکن نمایند.

وی همچنین لزوم پرداخت مابه التفاوت حق مسکن را از تاریخ اجرای آن جهت کارگرانی که طی ماه های تیر و مرداد با محل کار خود تسویه نموده اند، پیگیری حق و حقوق آنها از سوی کارفرمایان قانونی است. کارفرما هم برای پرداخت مبلغ مورد نظر علاوه بر الزام قانونی به واسطه معین تاریخ، الزام اخلاقی نیز دارد.

به گزارش تسنیم، مصوبه افزایش حق مسکن کارگران که در اواسط مرداد ماه از سوی کمیسیون مالی دولت تصویب شده بود، در خاتمه مرداد ماه در هیات وزیران به تصویب نهایی رسید.بر اساس تصویب هیات وزیران، حق مسکن کارگران به 300 هزار تومان افزایش یافت.این تصویب در راستای تشکیل جلسه هفدهم خرداد ماه شورای عالی کار صورت گرفت که به موجب آن پیشنهاد افزایش 200 هزار تومانی یاری هزینه مسکن کارگران به تصویب رسیده بود.

مصوبه افزایش حق مسکن در هفته های اخیر از سوی کمیسیون مالی دولت به اتفاق آرا تصویب شد و اجرایی شدن مصوبه شورای عالی کار نیازمند تصویب هیات دولت بود که امروز این رخ داد. مبلغ حق مسکن کارگران که تا پیش از این 100 هزار تومان بود با تصویب نهایی هیات وزیران به 300 هزار تومان افزایش یافت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 819

به "تکلیف زمان پرداخت رقم جدید حق مسکن در دستمزد کارگران معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف زمان پرداخت رقم جدید حق مسکن در دستمزد کارگران معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید