حرف های بیمار مبتلا به کرونا که سلفی اش با پرستاران جنجالی شد ، ماجرای لحظه ای که متوجه شد کرونا دارد

به گزارش کوه سفید، میثم سعیدی با یک پست اینستاگرامی نگاه خیلی ها را به سمت خودش برگرداند؛ عکسی که در آن سه پرستار با لباس قرنطینه رو به دوربین ژست قوی بودن گرفته اند و میثم هم با آن ها سلفی می اندازد. انگار نه انگار که پای یک بیماری در میان است که این روزها خیلی ها را ترسانده است.

حرف های بیمار مبتلا به کرونا که سلفی اش با پرستاران جنجالی شد ، ماجرای لحظه ای که متوجه شد کرونا دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، آنقدر روحیه اش بالاست که وقتی می پرسم عکس العملتان چه بود وقتی فهمیدید تست کرونا مثبت است؟ می گوید خندیدم. بعد هم شروع می کند به خندیدن. می پرسم: خنده عصبی بود؟ می گوید: نه. همه کسانی که من را می شناسند، می دانند چقدر روحیه ام بالاست. شما هم به مردم روحیه بدهید

میثم سعیدی با یک پست اینستاگرامی نگاه خیلی ها را به سمت خودش برگرداند. عکسی که در آن سه پرستار با لباس قرنطینه رو به دوربین ژست قوی بودن گرفته اند و میثم هم با آن ها سلفی می اندازد. انگار نه انگار که پای یک بیماری در میان است که این روزها خیلی ها را ترسانده است. اما میثم سعیدی کسی است که مرحله ترس از ابتلا را رد کرده و درحالی که می داند تست کرونای او مثبت است، پشت تلفن می خنند تا بگوید ترس از بیماری از خود بیماری بدتر است.

این گفت و گو حاصل چند دقیقه صحبت با کسی است که از نزدیک کرونا را لمس کرده اما روحیه اش را نباخته است.

 • چطور متوجه شدید که به کرونا مبتلا هستید؟

من قبلا یک عمل جراحی معده انجام دادم و به همین خاطر بدنم نسبت به افراد عادی ضعیف تر است. اما راه ابتلا به خاطر سفری بود که به قم داشتم. علتش هم هماهنگی برنامه اعتکاف دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی بود. من قبلا دانشجوی این دانشگاه بودم و در حال حاضر هم دانشجوی دانشگاه صداوسیما هستم.

بعد از آن تا روز جمعه کمی احساس ضعف و ناراحتی داشتم. شنبه این احساس ضعف شدیدتر شد و به دکتر مراجعه کردم. من را فرستادند تا در بیمارستان مسیح دانشوری بستری بشوم.

 • چه علائمی داشتید؟

تب، سردرد، گلودرد و سرفه خشک

 • قبل از مراجعه به دکتر فکر می کردید به کرونا مبتلا شده باشید؟

اصلا فکر نمی کردم بیماری داشته باشم چه برسد به اینکه کرونا باشد (می خندد)

 • چطور اطلاع دادند که تست کرونا مثبت است؟

خیلی وحشتناک (می خندد). یکدفعه سه پرستار با لباس های قرنطینه و این ماسک های بزرگ آمدند داخل اتاقی که بستری بودم و به سه نفر دیگر که کرونا نداشتند، گفتند بدوید، بروید بیرون! حالا من این طور می گویم ولی واقعا بدتر از این اطلاع دادند. چون روز قبل از این خانومی به اتاق ما آمده بود و گفته بود که هیچ کدام از شما کرونا ندارید. بعد یکدفعه آمدند و اینطوری گفتند. آن هم با آن شرایط لباس و پوشش قرنطینه.

 • آن لحظه که متوجه شدید چه احساسی داشتید؟

خنده ام گرفت (می خندد)

 • خنده عصبی؟

نه من کلا آدم شوخی و خندانی هستم. همان جا هم با همان پرستارهایی که لباس قرنطینه داشتند عکس گرفتیم و منتشر کردم تا هم روحیه خودم بالا برود هم روحیه هرکسی که این عکس را می بیند.

 • شما را به قرنطینه بردند؟

من این قرنطینه را نمی فهمم! اصلا چیزی به نام قرنطینه اینجا وجود ندارد. ما الان با همه بیماران بستری در بخش که غیرمشکوک به کرونا هستند، یک جا هستیم. آن ها آن طرف راهرو هستند و ما این طرف راهرو. بعد هم قرنطینه شرایط دارد. همه وسائل و ادوات باید شامل قرنطینه بشوند. من تا دیشب با لباس خودم بستری بودم و امروز لباس بیمارستان گرفتم. اصلا قرنطینه اینجا موضوعیت ندارد.

 • این که خلاف چیزی است که درباره رعایت مسائل بهداشتی و عدم واگیر کرونا می گویند. یعنی در بیمارستان این ها رعایت نمی شود؟

بندگان خدا این پرستارها دیشب غذایی که خوردند، تخم مرغ و خیار بوده است. یعنی کسی که دارد در این شرایط کار می کند انقدر شرایطش بد است. خیلی از کادر درمان از سر ترس به محل کار نمی آیند. یکی از دکترها خودش مبتلا شده است. شرایط بیمارستان اصلا درست نیست که حالا بخواهیم شرایط قرنطینه را هم رعایت کنند.

 • علائم شما از روز بستری تغییر کرده است؟

خدا را شکر علائم من خیلی بهتر و کمتر شده است.

 • روزها در محیط بیمارستان چه کار می کنید؟

خانواده ام لب تاپ برای من آورده اند و درحال کار روی پروپوزال دانشگاهی ام هستم.

 • کسی برای شما برنامه یا صحبت خاصی در محیط بیمارستان تدارک دیده است؟ مثلا پزشکی که اطلاعاتی از بیماری و نحوه درمان و... در اختیارتان بگذارد؟

هیچی! ما مثل بیمار عادی در بیمارستان بستری هستیم. فقط به خاطر اینکه به ما روحیه بدهند همان اول کار گفتند نترسید. کرونا هم مثل آنفلوآنزاست.

 • بعد از اینکه در صفحه اینستاگرام پشت گذاشتید، نظرات مردم چطور بود؟

خیلی مثبت و روحیه دهنده. من وظیفه خودم می دانم به بقیه روحیه بدهم. خیلی ها هم مثل من فکر می کنند و این روحیه را به من می دهند. خدا را شکر نظر بد یا حرفی که تضعیف روحیه باشد نشنیدم. از شما هم می خواهم که به مردم روحیه بدهید. من خانواده ای را اینجا دیدم که علائم خاصی هم نداشتند ولی اصرار می کردند که بیمارستان از آن ها تست بگیرد. به مردم بگویید که شیوع این بیماری زیاد است و باید مراقب خودشان باشند. اما آدم اگر امید نداشته باشد نمی تواند زندگی کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 488

به "حرف های بیمار مبتلا به کرونا که سلفی اش با پرستاران جنجالی شد ، ماجرای لحظه ای که متوجه شد کرونا دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرف های بیمار مبتلا به کرونا که سلفی اش با پرستاران جنجالی شد ، ماجرای لحظه ای که متوجه شد کرونا دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید