خبرنگاران آذربایجان غربی سردتر می شود

به گزارش کوه سفید، مهاباد- خبرنگاران- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: فرایند کاهشی دمای هوای آذربایجان غربی از اواخر وقت امروز آغاز شده و به طور میانگین بین 6 تا هشت درجه سانتی گراد کاهش دما در استان پیش بینی می شود.

خبرنگاران آذربایجان غربی سردتر می شود

اردلان محمدپور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار کوه سفید گفت: بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد که از اواخر وقت امروز به علت شمالی شدن جریانات جوی و ریزش هوای سرد میانگین دما به طور محسوسی در منطقه کاهش یافته به طوری که دمای بیشتر شهرهای استان به صفر درجه نزدیک خواهد شد.

وی ادامه داد: سامانه بارشی موجود در منطقه نیز تا اواخر وقت امروز فعالیت خود را در منطقه آذربایجان غربی به صورت بارش برف و باران همراه با وزش باد شدید ادامه خواهد داد.

وی افزود: انتظار می رفت که سامانه بارشی فعلی، شدت بارش قابل توجهی داشته باشد ولی به علت تغییرات جوی، این امر محقق نشد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: در شبانه روز گذشته سردشت با 13.6 میلی متر، پیرانشهر با 10.1 میلی متر، تکاب با 7.8 میلی متر و میاندوآب با 1.9 میلی متر بیشترین بارندگی را به خود اختصاص دادند.

وی افزود: طی شبانه روز گذشته ارومیه با منفی چهار درجه سانتی گراد سردترین شهر و بوکان و شاهین دژ نیز به ترتیب با دمای 15 درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین مناطق استان بودند.

محمدپور، گفت: طی 24 ساعت گذشته هوای مهاباد نیز بین سه و هشت درجه سانتی گراد و دمای ارومیه نیز بین منفی چهار تا پنج درجه سانتی گراد در نوسان بود.

اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی دارای 18 ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از 120 ایستگاه باران سنجی و اقلیم شناسی است که از ایستگاه های هواشناسی استان، 9 ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و 9 ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان غربی از استان های شمال غربی کشور است که در منطقه ای کوهستانی واقع شده است و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود 340 میلی متر است که بارش ها از آبان ماه شروع می شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می یابد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 484

به "خبرنگاران آذربایجان غربی سردتر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آذربایجان غربی سردتر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید