خبرنگاران صربستان: همیشه بر توسعه روابط با ایران تاکید داریم

به گزارش کوه سفید، بلگراد- خبرنگاران- وزیر کشور صربستان گفت: همیشه بر توسعه و تعمیق روابط با ایران تاکید داریم.

خبرنگاران صربستان: همیشه بر توسعه روابط با ایران تاکید داریم

به گزارش خبرنگاران، آلکساندر وولین روز آدینه در ملاقات با رشید حسن پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد از مواضع اصولی تهران در حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها از جمله صربستان قدردانی کرد و اضافه کرد: در راستای تبادل گردشگران سعی خواهیم کرد تا فرآیند صدور ویزا و برقراری پروازهای مستقیم را بین دو کشور تسهیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه صربستان بخوبی با آثار منفی تحریم آشنا است، گفت: از تحریم های یکجانبه علیه ایران حمایت نکردیم و بر توسعه روابط با تهران تاکید داریم.

وزیر کشور صربستان ادامه داد: امیدواریم که موافقت نامه مبارزه با جرائم سازمان یافته بین دو کشور هر چه زودتر نهایی و امضاء گردد تا بستر برای همکاری های امنیتی و انتظامی بین بلگراد و تهران مهیا گردد.

وولین همچنین از همکاری خوب ایران در حفاظت از پاسداران صلح صربستان در لبنان تشکر و از پیشنهاد سفر به تهران استقبال کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در این ملاقات گفت: خوشبختانه طی سال های اخیر شاهد تحولات خوبی در توسعه روابط دوجانبه بوده ایم. این تحولات ریشه در دیدگاه ها و پایبندی های مشترک طرفین دارد.

حسن پور با اشاره به اینکه سعی شده است تمامی ابعاد همکاری ها اعم از سیاسی، پارلمانی، مالی، فرهنگی، ورزشی و گردشگری فعال شوند، توضیح داد: با اهتمام و تشریک مساعی دو کشور می توانیم امیدوار به شکوفائی همکاری های همه جانبه و پایدار و تبادل هیات ها در بالاترین سطوح در آینده باشیم.

سفیر کشورمان با تاکید بر اینکه امیدواریم به زودی موافقت نامه مبارزه با جرائم سازمان یافته دو کشور برای امضاء آماده گردد، اضافه کرد: صندلی همکاری های دو کشور برای این مهم ممتاز است.

حسن پور همچنین با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همیشه از تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و عدم مداخله در امور کشورها حمایت نموده است، یادآور شد: صلح و امنیت و ثبات تنها با حفظ این اصول محقق می شوند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان در این ملاقات ضمن ابلاغ سلام عبدالرضا رحمانی فضلی به همتای صربستانی خود، گفت که ایشان از سفر وزیر کشور صربستان به ایران استقبال می نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1279

به "خبرنگاران صربستان: همیشه بر توسعه روابط با ایران تاکید داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صربستان: همیشه بر توسعه روابط با ایران تاکید داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید