خبرنگاران نوبخت: حقوق بازنشستگان در فروردین ماه افزایش خواهد یافت

به گزارش کوه سفید، تهران- خبرنگاران- محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه 4 کمیته ویژه برای پشتیبانی و برطرف مسائل مختلف بازنشستگان از جمله مسائل معیشتی و درمان تشکیل می گردد، تاکید نمود: آثار تزریق 10 هزار میلیارد تومان منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان در پرداختی فروردین ماه مشاهده خواهد شد.

خبرنگاران نوبخت: حقوق بازنشستگان در فروردین ماه افزایش خواهد یافت

محمدباقر نوبخت عصر امروز (دوشنبه) به وسیله صفحه اینستاگرام خود به صورت زنده جزئیات جلسه مدیران سازمان برنامه وبودجه با نمایندگان تشکل های بازنشستگی در خصوص نحوه تقسیم 10 هزار میلیارد تومان منابع مربوط به همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 99 را تشریح کرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه هدف از جلسه امروز بهبود و عدالت در پرداخت حقوق بازنشستگان بوده است گفت: بایستی آثار تزریق 10 هزار میلیارد تومان اعتبار همسان سازی بازنشستگان در پرداختی های فروردین ماه ظهور و بروز داشته باشد.

وی با بیان اینکه در این جلسه ظرفیت های حقوقی و اقتصادی دولت برای حمایت از بازنشستگان آنالیز شد گفت نمایندگان تشکل های بازنشستگان نیز در این جلسه دو ساعته موارد تعیینی را در جهت رعایت عدالت در پرداخت حقوق بازنشستگان مطرح کردند.

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد تا 4 کمیته ویژه برای پشتیبانی و برطرف مسائل مختلف بازنشستگان از جمله مسائل معیشتی بازنشستگان تشکیل گردد، اضافه کرد: بر این اساس یک کمیته متشکل از نمایندگان تشکل های بازنشستگی بر بحث حقوق و مزایای بازنشستگان متمرکز خواهد شد و با توجه به راهکارهای ارائه شده از سوی این کمیته تصمیم گیری بر روی نحوه تقسیم 10 هزار میلیارد تومان منابع همسان سازی انجام می گردد.

وی با بیان اینکه جلسه بعدی مدیران سازمان برنامه و بودجه با نمایندگان تشکل های بازنشستگان روز شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد گفت: یک کمیته تعیین برای رسیدگی به امور درمانی بازنشستگان تشکیل شده و بازنشستگان محترم نیز می توانند طی روزهای آینده موارد و مسائل مربوطه را به نمایندگان خود در تشکل های بازنشستگی انتقال دهند.

نوبخت با بیان اینکه برای برخورداری از امکانات رفاهی دولت یک کمیته ویژه تشکیل شده است، اضافه کرد: نظر دولت این است که تمامی امکانات رفاهی موجود بایستی به صورت عادلانه در اختیار شاغلان و بازنشستگان قرار گیرد.

رییس سازمان برنامه وبودجه گفت: کمیته چهارم نیز به طور خاص بر مسائل مربوط به نیروهای مسلح و ایثارگران متمرکز خواهد بود. مسائل مربوط به ایثارگران و بازنشستگان نیروهای مسلح تا حدودی متمایز از بازنشستگان کشوری است بر همین اساس در جلسه امروز تعدادی از امیران و فرماندهان سابق نیروهای مسلح نیز حضور داشتند و نظرات قابل توجهی برای برطرف مسائل بازنشستگان این بخش ارائه کردند.

معاون رییس جمهوری با تاکید بر اینکه بایستی آثار مثبت تصمیمات این جلسات در فروردین ماه سال جاری در فیش حقوقی بازنشستگان نمود پیدا کند، اضافه کرد: کمیته های مذکور در روزهای آینده جلسات خود را ادامه خواهند داد و در نهایت در جلسه مشترک روز شنبه راهکارها گزارش های نهایی برای برطرف مسائل بازنشستگان ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال 92 بودجه صندوق های بازنشستگی حدود 22 هزار میلیارد تومان بوده است، گفت: درحالی که طی سال های اخیر بودجه کل دولت حدود 100 درصد افزایش یافته اما منابع مربوط به صندوق های بازنشستگی در سال 1399 به بیش از 111 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

نوبخت سپس به تعدادی از سوالات کاربران حاضر در این ارتباط زنده اینستاگرامی پاسخ داد و اضافه کرد: در خصوص بازنشستگان وزارت نفت در جلسه روز چهارشنبه دولت موارد مربوطه را با وزیر نفت مطرح خواهم کرد و هر کمکی از سازمان برنامه وبودجه برآید در خصوص بازنشستگان این حوزه دریغ نخواهیم کرد.

وی در خصوص بازنشستگانی که کمتر از 5 میلیون 100 هزار تومان دریافتی دارند، گفت: بر اساس قانون بازنشستگانی که بین 2.4 میلیون تومان تا 5.1 میلیون دریافتی دارند به صورت ویژه مشمول افزایش حقوق خواهند شد که این موضوع متفاوت از افزایش پرداخت های مربوط به همه بازنشستگان است.

معاون رییس جمهوری اضافه کرد: افزایش 50 درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در گذشته برای کادر درمانی و پرستاران محترم اعمال شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 572

به "خبرنگاران نوبخت: حقوق بازنشستگان در فروردین ماه افزایش خواهد یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نوبخت: حقوق بازنشستگان در فروردین ماه افزایش خواهد یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید