خبرنگاران کیفیت هوای هفت منطقه مشهد در شرایط هشدار قرار گرفت

به گزارش کوه سفید، مشهد- خبرنگاران- کیفیت هوای هفت منطقه مشهد با افزایش حجم آلاینده ها امروز دوشنبه در شرایط هشدار قرار گرفته است.

خبرنگاران کیفیت هوای هفت منطقه مشهد در شرایط هشدار قرار گرفت

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران میانگین کنونی شاخص کلی کیفیت هوای شهر مشهد را 86 آی.کیو.آی اعلام و گفت: این شرایط نشانگر هوای سالم است اما حجم آلاینده ها در حال افزایش است.

تورج همتی افزود: هم اینک کیفیت هوا در مناطق سرافرازان، شهید مفتح، شهید کریمی، امامیه، شهید آوینی، الهیه و وحدت آلوده و در شرایط هشدار قرار گرفته است.

وی با بیان این که کیفیت هوا در دو منطقه خاقانی و لشگر نشانگر هوای پاک است ادامه داد: کیفیت هوا در14 ایستگاه دیگر این شهر در شرایط سالم است.

وی ادامه داد: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش ترددهای غیرضروری نقش موثر خود را در بهبود شرایط هوا ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا 50 ای.کیو.آی به معنای شرایط پاک و بین 51 تا 100 ای.کیو.آی نشانگر شرایط سالم است.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و بچه ها و بین اعداد 151 تا 200 ای.کیو.آی نیز به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می شود.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 201 تا 300 ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد 300 نیز حالت بحرانی را نشان می دهد.

طی سال گذشته شهروندان مشهدی 40 روز هوای پاک، 266 روز هوای سالم، 57 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و 2 روز نیز هوای ناسالم برای تمامی گروه ها تنفس کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 643

به "خبرنگاران کیفیت هوای هفت منطقه مشهد در شرایط هشدار قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کیفیت هوای هفت منطقه مشهد در شرایط هشدار قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید