خبر خوش ، مبلغ یارانه افزایش یافت

به گزارش کوه سفید، در حالی دولت تصمیم به پرداخت یاری 100 هزار تومانی بلاعوض برای 30 میلیون نفر گرفته که در این حالت با یارانه نقدی و یاری های معیشتی دریافتی خانوارهای مشمول به 200 هزار تا بیش از 900 هزار تومان افزایش پیدا می نماید.

خبر خوش ، مبلغ یارانه افزایش یافت

با توجه به محدودیت هایی کرونایی و تحت تاثیر قرار دریافت بعضی مشاغل که کاهش درآمد خانوارها به خصوص خانوارهای فاقد درآمد ثابت از تبعات آن است، بار دیگر دولت تصمیم گیری شد تا برای بخشی از خانوارها یاری هایی در نظر گرفته گردد.

براین اساس، آن طور که رئیس جمهور اعلام نموده مقرر شد تا برای حدود 30 میلیون نفر ماهانه و طی چهار ماه آینده در هر ماه 100 هزار تومان بلاعوض پرداخت گردد. از سوی دیگر برای 10 میلیون خانواده نیز وام یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

از اظهارات رییس جمهور این طور بر می آید که در جمعیت 30 میلیون نفری اعلام شده برای هر نفر 100 هزار تومان پرداخت می گردد و گرچه توضیحات کاملی در خصوص 30 میلیون نفر ارائه نشده است، ولی احتمالا اینگونه خواهد بود که از بین دریافت نمایندگان یارانه نقدی و یاری های معیشتی 30 میلیون نفر مشمول پرداخت یاری 100 هزار تومانی هستند.

این در حالی است که اکنون حدود 78 نفر در ماه یارانه 45 هزار و 500 تومانی دریافت می نمایند و از سال گذشته و با افزایش قیمت بنزین دولت حدود 60 میلیون نفر از بین یارانه بگیران را انتخاب کرد که ماهانه رقمی بین 55 تا 205 هزار تومان برای آنها تحت عنوان یاری معیشتی پرداخت می نماید که به تفکیک خانوارها از این قرار است؛ برای خانواده های یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار، سه نفره 138 هزار، چهار نفره 172 هزار و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان است.

اگر برای 30 میلیون نفری که برای پرداخت 100 هزار تومانی گزینش شده اند یارانه نقدی و یاری معیشتی هم پرداخت گردد که احتمالا اینگونه خواهد بود پرداختی آنها از بابت یارانه نقدی دولت بین 200 تا بیش از 900 هزار تومان است.

براین اساس، برای خانوار یک نفره که 45 هزار و 500 تومان یارانه نقدی، 55 هزار تومان یاری معیشتی و 100 هزار تومان یاری بلاعوض کرونا دریافت می نماید در مجموع تا انتها سال هر ماه حدود 200 هزار و 500 تومان پرداخت خواهد شد.

به این ترتیب برای خانوار دو نفره مجموع دریافتی 393 هزار تومان، خانوار سه نفره 574 هزار و 500 تومان، خانوار پنج نفره 754 هزار تومان، خانوار پنج نفره 932 هزار و 500 تومان و برای سایر خانوارهای با جمعیت بیشتر نیز رقم یاری معیشتی ثابت اما به تناسب افراد رقم یارانه نقدی و پرداخت 100 هزار تومانی افزایش پیدا می نماید.

پرداخت یاری 100 هزار تومانی در حالی صورت می گیرد که اخیرا رییس جمهور به نوبخت - رییس سازمان برنامه و بودجه - ابلاغ نموده بود که برای طراح حمایتی دولت از اقشارکم برخورداری که در اثر تعطیلی کسب و کارشان در زمان اعمال محدودیت ها دچار آسیب می شوند، اقدام کند.

از این رو، سازمان برنامه و بودجه تامین منابع مسئولیت پرداخت یاری های 100 هزار تومانی را برعهده خواهد داشت. از سوی دیگر پرداخت وام یک میلیون تومانی به 10 میلیون خانوار در دستور کار قرار گرفته است که اخیرا رییس کل بانک مرکزی اعلام نموده بود از مانده منابع پیش بینی شده برای کرونا این پرداخت صورت می گیرد.

البته همتی تاکید نموده بود در صورتی که دولت با پرداخت مابه التفاوت سود 12 درصد و قرض الحسنه (چهار درصد) توافق کند این پرداخت صورت می گیرد.

این در حالی است که اعلام امروز رییس جمهور از این حکایت دارد که با پرداخت وام یک میلیونی 10 میلیون نفر موافقت شده و احتمالا به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1015

به "خبر خوش ، مبلغ یارانه افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش ، مبلغ یارانه افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید