درخواست یاری سری A از دولت ایتالیا برای جبران خسارت های ناشی از کرونا

به گزارش کوه سفید، سازمان لیگ فوتبال ایتالیا در نظر دارد برای جبران ضرر های اقتصادی وارد آمده به باشگاه های این کشور از دولت ایتالیا درخواست یاری کند.

درخواست یاری سری A از دولت ایتالیا برای جبران خسارت های ناشی از کرونا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت کالچومرکاتو، سازمان لیگ فوتبال ایتالیا پیش نویس طرحی را آماده نموده است که به موجب آن این سازمان برای جبران ضرر های اقتصادی ناشی از لغو قطعی هفته های به جامانده از این مسابقات از دولت ایتالیا طلب یاری اقتصادی خواهد نمود.

شیوع کرونا در ایتالیا که تا کنون جان بیش از شش هزار نفر را گرفته، باعث تعلیق تمام رویدادهای ورزشی این کشور شده است و در این میان سری A به دلیل از دست دادن درآمدهای حاصل از فروش بلیت و حق پخش بیشترین ضرر اقتصادی را متحمل شده است. اکنون دو هفته از تعلیق مسابقات لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا می گذرد و با توجه به شرایط شیوع و آمار جان باختگان، به نظر می رسد که تیم های ایتالیایی باید خودشان را برای ادامه تعلیق تا زمانی نامشخص و حتی لغو کلی مسابقات آماده نمایند.

کالچومرکاتو گزارش نموده است که شب گذشته (سه شنبه) اعضای سازمان لیگ فوتبال ایتالیا جلسه ای تشکیل داده اند تا در آن درباره مسائل مختلف بحث نمایند و اصلی ترین موضوع هم دریافت مساعده از دولت ایتالیا و میزان آن برای جبران ضررهای اقتصادی ناشی از تعلیق فوتبال در این کشور بود. ظاهراً سازمان لیگ ایتالیا پیش نویس طرح درخواست مساعده از دولت را هم آماده نموده و قرار است آن را به گابریله گراوینا، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا ارائه کند و او نیز متعاقباً موضوع را به اطلاع کمیته ملی المپیک و وینچنزو اسپادافورا، وزیر ورزش این کشور خواهد رساند.

طبق برآورد سازمان لیگ فوتبال ایتالیا 20 باشگاه سری A در صورتی که مسابقات لیگ از سر گرفته نگردد، مجموعاً 720 میلیون یورو از بابت از دست دادن درآمدهای فروش حق پخش تلویزیونی، فروش بلیت و دیگر لوازم مرتبط با تیم های های شان ضرر اقتصادی خواهند کرد و به همین دلیل این سازمان در نظر دارد که از دولت درخواست یاری کند.

سایت کالچو مرکاتو در همین حال از احتمال در نظر گرفته شدن یکسری امتیازات برای باشگاه ها برای جبران ضررهای اقتصادی شان گزارش داده که این شامل کسب دوباره مجوز تبلیغ بنگاه های شرط بندی روی پیراهن ها - موردی که سال گذشته ممنوع اعلام شد - حذف یا تسهیل فرآیند های اداری پیچیده برای صدور مجوز بازسازی یا احداث ورزشگاه های جدید و سازمان دهی شیوه ای متفاوت برای فروش حق پخش تلویزیونی بازی های سری A می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 565

به "درخواست یاری سری A از دولت ایتالیا برای جبران خسارت های ناشی از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست یاری سری A از دولت ایتالیا برای جبران خسارت های ناشی از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید