درخواست 50 میلیارد دلاری ایران از صندوق بین المللی پول برای مقابله با کرونا

به گزارش کوه سفید، رئیس کل بانک مرکزی در پست اینستاگرامی امروز خود اظهار داشت: در نامه هفته پیش خود به رئیس صندوق بین المللی پول خواهان استفاده از حق ایران برای بهره مندی از طرح 50 میلیارد دلاری تسهیلات سریع آن صندوق برای پیشگیری و درمان و مقابله با آثار مالی ویروس کرونا شده ام.

درخواست 50 میلیارد دلاری ایران از صندوق بین المللی پول برای مقابله با کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا در پست عبدالناصر همتی آمده است: رئیس صندوق بین المللی پول چند روز پیش در بیانیه رسمی و نیز مصاحبه ای که داشت صریحا اعلام کرد که جامعه بین الملل از صندوق بین المللی پول خواسته تا با ابزارهای مالی خود به یاری کشورهای درگیر با شیوع ویروس کرونا بشتابد و پشتیبانی ها را در قالب یاری های مالی اضطراری به میزان 50 میلیارد دلار اعطا نمایند. ایشان اعلام کرد که هیچ کس نبایستی به دلیل کمبود منابع مالی برای تجهیزات پزشکی و مانند آن جانش را از دست دهد.

پیرو این اعلام و برای بهره مندی از این حق ایران روز آدینه 16 اسفندماه نامه ای به خانم کریستالیناگئورگیوا رئیس صندوق بین المللی پول نوشته و اعلام کردم بر اساس اعلان رسمی شما برای پشتیبانی از اعضاء از جمله ایران و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورمان و ضرورت تداوم پرقدرت اقدامات پیشگیری، درمان و مقابله با آثار مالی آن با توجه به میزان سهمیه جمهوری اسلامی ایران در صندوق خواهان بهره مندی از تسهیلات تامین مالی سریع، RFI در حدود 5 میلیارد دلار می باشیم.

واکنش جامعه جهانی و صندوق بین المللی پول می تواند معیار خوبی برای ارزیابی ادعاهای آن ها در یاری به کنترل این ویروس و کاهش آلام مردم آسیب دیده باشد. امیدوارم صندوق بین المللی پول به این مسئولیت خود در حوزه وظایفش به سرعت عمل کند. همزمان بانک مرکزی از همه ابزارهای ممکن خود به مانند قبل برای پشتیبانی از هموطنان عزیز و غلبه بر مسائل استفاده خواهد نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 528

به "درخواست 50 میلیارد دلاری ایران از صندوق بین المللی پول برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست 50 میلیارد دلاری ایران از صندوق بین المللی پول برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید