درگیری شدید گروه های نیابتی امارات و عربستان در جنوب یمن با وجود توافق جدید ریاض

به گزارش کوه سفید، شبه نظامیان دولت مستعفی یمن تحت حمایت عربستان و شبه نظامیان گروه موسوم به شورای انتقالی تحت حمایت امارات، بار دیگر در استان های جنوبی یمن به شدت با یکدیگر درگیر شدند، این در حالی است که دو طرف اخیرا به توافق جدیدی برای توقف درگیری ها دست یافته اند.

درگیری شدید گروه های نیابتی امارات و عربستان در جنوب یمن با وجود توافق جدید ریاض

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الجزیره، شبه نظامیان وابسته به دولت مستعفی یمن تحت حمایت عربستان سعودی و شبه نظامیان موسوم به شورای انتقالی، جمعه شب در استان های عدن و ابین واقع در جنوب یمن با یکدیگر به شدت درگیر شده و اقدام به تبادل آتش کردند.

در همین حال، منابع محلی یمن خبر دادند که دو طرف مواضع یکدیگر را در منطقه الطریه استان ابین، هدف حملات توپخانه ای خود قرار دادند.

منابع محلی تاکید کردند که در این تبادل آتش، دو نفر از شبه نظامیان طرفدار شورای انتقالی جنوب یمن (المجلس الانتقالی) در عدن کشته شدند.

این درگیری شدید در حالی بوجود آمده که تنها دو روز از اجرای توافق اعلامی جدید ائتلاف سعودی موسوم به توافق ریاض 2 که با هدف انتها دادن به درگیری گروه های نیابتی امارات و عربستان حاصل شده است، می گذرد.

در توافق جدید ریاض که متضمن ادامه آتش بس و توقف درگیری ها بین دولت مستعفی و شورای انتقالی در جنوب یمن است، هر دو طرف درگیر موافقت خود را جهت انتها دادن به اختلافاتشان اعلام کرده و در آن بر تسریع فرایند اجرای آن تاکید کردند.

اولین توافق هم در تاریخ پنجم نوامبر 2019 موسوم به توافق ریاض، طی مراسمی در شهر ریاض پایتخت سعودی با نظارت امارات و عربستان میان شورای انتقالی جنوب یمن و دولت مستعفی عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن امضا شد که البته با درگیری مسلحانه دو طرف به شکست انجامید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 823

به "درگیری شدید گروه های نیابتی امارات و عربستان در جنوب یمن با وجود توافق جدید ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری شدید گروه های نیابتی امارات و عربستان در جنوب یمن با وجود توافق جدید ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید