در سایه حضور وزیر نیرو در یزد؛ این بار اخطار قطع آب مجموعه های گردشگری شهر میراث جهانی!

به گزارش کوه سفید، تهران (پانا) - در حالی که کمتر از چند روز از برطرف مشکل قطع برق هتل های یزد به دنبال پیگیری استاندار نگذشته است، این بار اخطار قطع آب موجب نگرانی تعدادی از مجموعه های گردشگری این استان گردشگرپذیر کشورمان شده است، البته حضور وزیر نیرو در یزد می تواند نویدی برای حل این مشکل باشد.

در سایه حضور وزیر نیرو در یزد؛ این بار اخطار قطع آب مجموعه های گردشگری شهر میراث جهانی!

به گزارش ایسنا، مرگ ناکام گردشگری مسئله ای غیرقابل پیش بینی نیست، آن هم زمانی که در اوج خسارات ناشی از کرونا به این صنعت، شاهد بی مهری دستگاه های خدمات رسانی مانند برق، آب و گاز هستیم؛ به طوری که کمتر از دو روز پس از قطع موقت برق هتلهای یزد با وجود مصوبات حمایتی دولت از این صنعت کرونازده، این دفعه شاهد اخطار قطع آب آنها هستیم.

البته در موضوع قطع برق این زیرساختهای مهم گردشگری، محمد علی طالبی استاندار جوان یزد بلافاصله و شخصاً به این مسئله ورود کرد و درصدد برطرف این مشکل برآمد اما انگار این ماجرا سرانجام ناهماهنگی و سرپیچی دستگاه ها از مصوبات ملی ستاد کرونا نیست و ارسال اخطارهای مکرر قطع آب، بازی تازه ای است که این صنعت را تهدید می نماید.

زیرساخت های گردشگری در دوران کرونا، شرایط مطلوبی ندارند و به وضوح شرایط نامطوب این صنعت از ریزش نیروهای فعال و شاغل گرفته تا تعطیلی واحدها را شاهد هستیم ولی در جریان کوتاهی و کم لطفی بعضی از دستگاه ها در عین وجود مصوبات لازم الاجرای ستاد ملی کرونا در مورد حمایت از زیرساختهای گردشگری در شرایط کنونی بیشتر حکایت از سرپیچی و ترک فعل در این مجموعه ها دارد.

محمد اسلامی نماینده هسته گردشگری چین در این کشور که صاحب یک مجموعه گردشگری در یزد است، از ارسال اخطار قطع آب به این مجموعه اقامتی در شرایط کرونا گلایه و اظهار می نماید: قبل از این نیز با وجود اعلام شدن مصوبات حمایتی ستاد کرونا از زیرساخت های گردشگری، پس از اعلام اخطار قطع گاز، انشعاب گاز این مجموعه اقامتی قطع شد و این در حالی بود که گردشگران خارجی که به دلیل کرونا امکان بازگشت به کشورشان را نداشتند، در این مجموعه اقامت داشتند ولی با این وجود هیچ مهلتی هم به این مجموعه جهت پرداخت بدهی داده نشد.

وی با بیان این که فردای همان روز برق این مجموعه گردشگری را نیز قطع کردند، می گوید: این اقدام در حالی رخ داد که مهمانان و گردشگران خارجی در این مجموعه اقامت داشتند و با این وجود نیز هنگامی که به شرکت توزیع برق مراجعه شد تا بتوانیم براساس مصوبات کرونا، بدهی خود را با صدور چک پرداخت کنیم، هیچ لطفی در این باره شامل حال ما نشد.

اسلامی که از صدور اخطار قطع آب این مجموعه نگران و گلایه مند است، عنوان می نماید: این اخطاریه در حالی برای این مجموعه صادر شده که طی دوره اخیر هیچ نوع فعالیتی در مجموعه صورت نگرفته تا بتوانیم درآمدی برای پرداخت قبض آب کسب کنیم.

وی خاطرنشان می نماید: متاسفانه پس از وصول شدن اخطارهای قبلی مربوط به قبوض برق و گاز نیز پیگیری های متعددی در این باره داشتیم اما متاسفانه در این باره مسئولان هیچ همراهی با حوزه گردشگری ندارند.

سید امیر ناصر طباطبایی رئیس جامعه هتلداران یزد نیز از وصول اخطار قطع آب مجموعه خود خبر می دهد و در این باره ابراز تاسف میکند.

در مورد این که آیا چنین مسئله ای در سایر استان ها نیز وجود دارد از عباس بیدگلی مدیر اجرایی جامعه هتلداران کشور جویا شدیم که وی با بیان این که به نظر می رسد تا به امروز دیگر استان ها درگیر این مسئله نبوده اند، می گوید: هنوز گزارشی در مورد قطع آب و برق و گاز در هتل های کشور به ما ارسال نشده است.

البته در این باره تعدادی از کنشگران گردشگری کشور می گویند: براساس گزارش ها و اخبار موجود، یزد اولین استان در مورد اخطارهای قطع آب و برق نیست و استان هایی مانند مازندران، تهران، خوزستان و بعضی از استان های دیگر هم شاهد قطعی برق مجموعه های گردشگری بوده اند و بعضاً نیز انشعاب آنها قطع شده که همگی خلاف مصوبات ستاد ملی کرونا بوده است.

حال باید دید که همزمانی صدور این اخطارها با سفر امشب وزیر نیرو به استان یزد مرتبط است یا خیر؟ و به طور کلی این ناهماهنگی دستگاه های خدمات رسان زیرمجموعه وزارت نیرو با مصوبات ستاد ملی کرونا که به دغدغه فعالان گردشگری شهر میراث جهانی یزد تبدیل شده ناشی از چیست؟ و در سرانجام آیا وزیر نیرو در مورد هماهنگی بیشتر و برطرف جدی این مشکل برای فعالان گردشگری یزد خوش خبری خواهد داشت؟

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1199

به "در سایه حضور وزیر نیرو در یزد؛ این بار اخطار قطع آب مجموعه های گردشگری شهر میراث جهانی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سایه حضور وزیر نیرو در یزد؛ این بار اخطار قطع آب مجموعه های گردشگری شهر میراث جهانی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید