روحانی قانون مالیات بر خانه های خالی را به وزیر اقتصاد ابلاغ کرد

به گزارش کوه سفید، حسن روحانی رئیس جمهور، قانون اصلاح موادی از قانون مالیات های مستقیم (ماده 54 مکرر) در مورد مالیات بر خانه های خالی را به دستگاه های مرتبط ابلاغ کرد.

روحانی قانون مالیات بر خانه های خالی را به وزیر اقتصاد ابلاغ کرد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

این قانون 5 آذر در مجلس تصویب و 26 آذر در شورای نگهبان تأیید و 2 دی ماه از سوی مجلس به دولت ارسال شد. بر اساس این قانون در صورتی که یک واحد مسکونی بیش از 120 روز از یک سال بدون سکنه یا کاربر باشد به عنوان خانه خالی محسوب می گردد.

در این صورت، مالک این واحد در سال اول، هر ماه معادل 6 برابر مالیات بر اجاره، سال دوم، در هر ماه معادل 12 برابر مالیات بر اجاره و سال سوم به بعد در هر ماه معادل 18 برابر مالیات بر اجاره مشمول مالیات بر خالی بودن واحد مسکونی خواهد شد.

واحدهای نوسازی یک سال پس از صدور سرانجام کار مشمول مالیات بر خانه های خالی می شوند.

این قانون به شهرهای بالای 100 هزار نفر اختصاص دارد.

وزارت راه و شهرسازی تا 3 ماه پس از ابلاغ این ماده قانونی باید سامانه ملی املاک و اسکان را عملیاتی کند که با توجه به ابلاغ این قانون در تاریخ 4 دی ماه، سامانه مذکور می بایست حداکثر در اوایل فروردین 1400 عملیاتی شده باشد.

همه دستگاه ها، بانک ها، شرکت های آب و برق و گاز، سازمان ثبت اسناد، وزارت نیرو، وزارت گردشگری، وزارت کشور و… مکلف شده اند اطلاعات ملکی، شماره حساب های بانکی، شماره کنتورهای آب، برق و گاز و… را در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل سامانه اسکان قرار دهند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1094

به "روحانی قانون مالیات بر خانه های خالی را به وزیر اقتصاد ابلاغ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی قانون مالیات بر خانه های خالی را به وزیر اقتصاد ابلاغ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید