سالیوان درباره نحوه پیشبرد مذاکرات هسته ای با ایران شرح داد

به گزارش کوه سفید، ایسنا نوشت: مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت و گویی مواضع این کشور درباره چگونگی پیش برد فرایند مذاکرات وین در زمینه احیای توافق هسته ای و اقدامات آمریکا در راستای بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به برجام را تشریح کرد.

سالیوان درباره نحوه پیشبرد مذاکرات هسته ای با ایران شرح داد

به گزارش شبکه ای. بی. سی نیوز، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید امروز در گفت و گویی با این شبکه در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین مبنی بر این که آیا آمریکا در حال آنالیز کاهش کامل تحریم های ایران است یا نه، گفت: ما هنوز در وین که در حال حاضر مذاکرات میان قدرت های جهانی و ایران در آن جا انجام می گردد، به توافقی نرسیده ایم. هنوز فاصله قابل توجهی برای پیمودن و بستن شکاف های موجود باقی مانده است و این شکاف ها در زمینه تحریم هایی هستند که آمریکا و دیگر کشورها لغو خواهند کرد. همچنین در زمینه محدودیت هایی هسته ای می باشند که ایران قبول خواهد نمود برای اطمینان یافتن از این که هیچ گاه به یک سلاح اتمی دست پیدا نکند، آن ها را اعمال کند.

سالیوان ادامه داد: دیپلمات های ما در هفته های آینده روی این مسئله کار خواهند کرد تا کوشش نمایند بر اساس پایبندی در ازای پایبندی به بازگشتی دوجانبه به برجام، توافق هسته ای ایران برسند. فعلا هیچ توافقی وجود ندارد. امیدواریم بتوانیم پیشرفتی حاصل کنیم و امیدواریم در نهایت به اهدافی که رئیس جمهور بایدن ترسیم نموده است، دست بیابیم.

هفته های اخیر مذاکرات اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به پایبندی به توافق هسته ای در وین برگزار شده است. اگرچه، مذاکرات مستقیم یا غیر مستقیمی میان نمایندگان ایران و آمریکا در وین تا به امروز انجام نگرفته است. دو کارگروه کمیسیون مشترک برجام در حال آنالیز تحریم هایی که آمریکا می تواند لغو کند و اقدامات لازم برای ایران در جهت بازگشت به پایبندی کامل به توافق هسته ای می باشند.

ایران خواهان لغو کلیه تحریم های اعمال شده آمریکاست و اظهار داشته پس از راستی آزمایی لغو این تحریم ها اقدامات لازم جهت از سرگیری پایبندی کامل به تعهدات برجامی اش را انجام می دهد.

دولت آمریکا در آخرین مواضع اعلام شده اش، برای لغو تحریم های ناسازگار با برجام اعلام آمادگی نموده است، اما هنوز تعیین نیست این تحریم ها کدامند.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1302

به "سالیوان درباره نحوه پیشبرد مذاکرات هسته ای با ایران شرح داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالیوان درباره نحوه پیشبرد مذاکرات هسته ای با ایران شرح داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید