شاخه برزیلی کرونا مسری تر است

به گزارش کوه سفید، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندپندنت، طبق نتایج اولیه تحقیقی جدید، شاخه ویروس کرونا که در برزیل رصد شده و به نام P1 شناخته می گردد، 2 بار مسری تر از جهش های دیگر این ویروس است و تا حدودی مصونیت های به وجود آمده در اثر ابتلاء به عفونت های پیشین، تأثیری بر آن ندارد.

شاخه برزیلی کرونا مسری تر است

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

تحقیقی درباره افراد مبتلا به P1 در شهر مانائوس نشان می دهد این شاخه ویروس کرونا حاوی مجموعه ای از جهش های خاص است که قابلیت انتقال آنها 1.4 و 2.2 بار بیشتر است.

همچنین 25 تا 61 درصد محتمل است این شاخه از ویروس کرونا بتواند از ایمنی به وجود آمده در نتیجه ابتلاء به شاخه های دیگر عفونت در گذشته، فرار کند. البته به گفته محققان، این اطلاعات نتایج اولیه هستند.

پژوهشگران هشدار دادند نمی توان با توجه به نتایج تحقیق نتیجه گرفت واکسن ها در مقابل جهش برزیلی ویروس کرونا کارآمد نیستند.

شیوع P1 به موج دوم عفونت مربوط است که از اواخر 2020 و اوایل 2021 میلادی از شهر مانائوس منتشر شد. این در حالی بود که جمعیت محلی نسبت به این بیماری ایمن شده بودند. زیرا تا اکتبر سال گذشته 67 درصد مردم به کووید 19 مبتلا شده بودند.

محققان متوجه شدند نسبت عفونت های ناشی از شاخه P1 در این شهر طی 8 هفته از صفر به 87 درصد رسیده است.

پژوهش مذکور هنوز توسط محققان دیگر آنالیز نشده و محدود به شیوع شاخه برزیلی ویروس کرونا در شهر مانائوس است. به همین دلیل کارشناسان هشدار داده اند نباید براساس این یافته ها نتیجه گیری های کلی انجام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1198

به "شاخه برزیلی کرونا مسری تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخه برزیلی کرونا مسری تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید