صداوسیما در انتخابات بی طرف است

به گزارش کوه سفید، عبدالعلی علی عسکری گفت که سازمان صداوسیما با رعایت بی طرفی کامل، زمینه را برای حضور پرشور مردم در انتخابات فراهم می نماید.

صداوسیما در انتخابات بی طرف است

به گزارش گروه فرهنگی کوه سفید، عبدالعلی علی عسکری رئیس صداوسیما در جمع مدیران مراکز استان های سازمان ضمن قدردانی از فعالیت های گسترده شبکه های استانی در پوشش رسانه ای ماه محرم و صفر بر ضرورت نقش فعال این مراکز در مناسبت های پیش رو از جمله اربعین، 22 بهمن و همچنین انتخابات مجلس یازدهم که اسفند سال جاری برگزار می گردد، تاکید نمود.

رئیس رسانه ملی در این نشست گفت: سازمان مانند همیشه، دقیق، هوشیار و به روز، اما با رعایت بی طرفی کامل، زمینه را برای حضور پرشور مردم در انتخابات فراهم می نماید تا انشاءالله مجلسی انقلابی و باکیفیت در راستای اهداف گام دوم انقلاب تشکیل گردد.

علی عسکری به کوشش شبانه روزی دشمنان برای تزریق یاس و ناامیدی در آستانه انتخابات اشاره نمود و گفت: وظیفه ما به عنوان فراگیرترین و مؤثرترین رسانه کشور در میدان جنگ نرم، سنگین است.

وی با تأکید بر استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در عرصه های گوناگون هنری، فرهنگی، اجتماعی و فضای مجازی برای ایجاد فضایی رقابتی، سالم و پرشور در روز های منتهی به انتخابات مجلس، گفت: مراکز نقش مهمی در ایجاد این فضا دارند و جا دارد هر مرکز بسته به شرایط خاصی که دارد با شناسایی ظرفیت ها و بهره گیری از آنها، زمینه حضور حداکثری ساکنان استان خود را فراهم کند.

رئیس رسانه ملی به اهمیت فضای مجازی در انتخابات اخیر اشاره نمود و گفت: این فضا، تهدیدات و فرصت های فراوانی دارد که ما باید با شناسایی و خنثی سازی تهدیداتی که از سوی دشمنان نظام ایجاد می گردد از فرصت های متنوع این فضا نهایت بهره را ببریم. حضور در فضای مجازی، رویکردی دانش پایه است که احتیاج به مهارت های گوناگون رسانه ای دارد و می بایست همه همکارانی که در این عرصه فعالند به آن ها مسلط باشند.

رئیس رسانه ملی صندلی فضای مجازی در انتخابات اخیر را به میدان بزرگ جنگ نرم تشبیه کرد و گفت: باید بدانید دشمن، بدون توجه به اخلاقیات، جوانمردی و اصول مرسوم کوشش می نماید تا ناکامی های خود در سال های اخیر به خصوص ناکامی در برپایی اغتشاشات در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی را با ایجاد تشنج در جریان انتخابات 98 جبران کند. می توان با بهره گیری از سرعت انتقال پیغام در فضای مجازی، ضمن خنثی سازی حرکات رسانه ای دشمنان در جهت قانع کردن عمومی گام برداریم.

وی با اشاره به فراوریات مؤثر مراکز استان ها از جمله آثار نمایشی توضیح داد: شبکه های استانی با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری، آداب و رسوم و شخصیت های ملی و استانی را در قالب های مختلف برنامه سازی از جمله آثار نمایشی به تصویر بکشند. همچنین باید با برنامه ریزی دقیق و طولانی مدت، در جهت فراوری آثار مشترک مراکز استان های مرزی با کشور های همسایه گام برداریم.

رئیس رسانه ملی در بخش دیگری از سخنان خود، کوه سفید مستقر در استان ها را چشمان نافذ رسانه ملی معرفی کرد و گفت: گاهی یک گزارش خوب محلی می تواند جریان سازی کند و باعث توجه بیشتر مسئولان کشوری به رویدادی استانی گردد.

وی به مدیران کل مراکز استان ها تأکید کرد که از کوه سفید در برابر هجمه های گوناگون دفاع نمایند و همیشه حامی فراوریات حوزه خبر بوده و بدون توجه به جناح بندی ها و دسته بندی ها بر ارائه اخبار درست و دقیق و شفاف بکوشند.

علی عسکری در سرانجام به حضور میلیونی مشتاقان امام حسین (ع) در راهپیمایی اربعین اشاره نمود و گفت: فعالیت مجاهدانه همکاران در بخش های مختلف سازمان، به خصوص قرارگاه های رسانه ای اربعین در استان های مرزی نقش مهمی در رونق هر چه بیشتر این مراسم داشته و این حضور، نشانه صندلی موثر رسانه ملی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 117

به "صداوسیما در انتخابات بی طرف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صداوسیما در انتخابات بی طرف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید