قرقاش: نه برجام نه جنگ

به گزارش کوه سفید، فارس نوشت: وزیر مشاور در امور خارجه امارات در نشستی با رد برجام، مجددا علیه ایران اتهام زنی کرد.

قرقاش: نه برجام نه جنگ

در حالیکه ایران بارها اعلام کرده برنامه موشکی تهران ماهیت دفاعی دارد، یک مقام ارشد دولت امارات روز دوشنبه در نشستی در این کشور با دخالت در امور داخلی ایران خواستار پایان برنامه موشکی کشورمان شد.

به نوشته روزنامه گالف نیوز چاپ امارات انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات در نشستی تحت عنوان امنیت خلیج (فارس) که از سوی مرکز مطالعات راهبردی امارات برگزار شد، گفت: در بحبوحه تنش های آمریکا و ایران و با توجه به سیاست های توسعه طلبانه تهران، چالش های امنیتی خلیج [فارس] ادامه خواهد یافت و بنابراین باید تا زمان برقراری نظم منطقه ای، آنها را به درستی مدیریت کرد.

انور قرقاش در ادامه گفت: همانطور که درگیری نظامی گزینه ای منطقی و عملی نیست، بازگشت به توافق هسته ای با ایران نیز بسیار دور از دسترس است.

این مقام دولت امارات در ادامه مدعی شد که امضاکنندگان برجام نیز به این نتیجه رسیدند نگرانی های مربوط به برنامه هسته ای ایران و دیگر جنبه های سیاست های منطقه ای ایران را این توافق برطرف نمی کند. با این حال، حل و فصل سیاسی، به عنوان بخشی از یک نقشه راه روشن برای تقویت ثبات منطقه گزینه قابل دوام است.

انور قرقاش در بخش دیگر سخنان خود اضافه کرد :ایران باید تلاش برای دستیابی به سلاح های هسته ای را پایان دهد، توسعه و گسترش سلاح های هسته ای و موشک های دیگر را متوقف کند، به حمایت از گروه های نیابتی پایان دهد و به حاکمیت سایر کشورها احترام بگذارد.

این مقام ارشد دولت امارات چندی قبل نیز به طرح ادعاهای اثبات نشده علیه ایران در خصوص یمن پرداخت و مدعی شد که هدف از جنگ آغاز شده در این کشور فقیر عربی جلوگیری از نفوذ ایران بوده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 483

به "قرقاش: نه برجام نه جنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرقاش: نه برجام نه جنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید