لودریان: به رسمیت شناختن طالبان فعلا مورد توجه فرانسه نیست

به گزارش کوه سفید، وزیر خارجه فرانسه با تأکید بر اینکه فرانسه در حال حاضر به موضوع به رسمیت شناختن جنبش طالبان به اسم یک حکومت در افغانستان توجهی ندارد، اعلام کرد که اظهارات اخیر رهبران این جنبش برای به رسمیت شناختن بین المللی کافی نیست.

لودریان: به رسمیت شناختن طالبان فعلا مورد توجه فرانسه نیست

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش ایسنا، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه ای با کانال فرانسوی BFMTV گفت: من می دانم که آن ها (طالبان) در کوشش برای به رسمیت شناختن بین المللی هستند، اما اظهار نظر کافی نیست، باید اقدامات انجام گردد.

وزیر فرانسوی ادامه داد: وقتی قدرت را به زور به دست بگیرید، هیچ مشروعیتی ندارید. ما طالبان را می شناسیم و می دانیم که شما در گذشته چه نموده اید و خشونت های اخیر که بعضی از آن ها انجام داده اند.

وزیر خارجه فرانسه با اشاره به اینکه موضوع به رسمیت شناختن طالبان موضوعی نیست که در حال حاضر به فرانسه مربوط گردد، شرح داد که منافع دولت بر اساس بازگشت شهروندان فرانسوی است.

لودریان شرح داد که شرایط در حال حاضر آشفته به نظر می رسد و بر احتیاج به هوشیاری برای جلوگیری از تبدیل مجدد این کشور به پناهگاه تروریست ها تاکید نمود.

وزیر خارجه فرانسه پیشتر اعلام نمود که 25 فرانسوی و 184 افغانی که در جامعه مدنی کار می کردند و مستحق حفاظت بودند، پس از عملیات پیچیده ای که یک شبه در کابل انجام شد، تخلیه شدند و اعلام نمود که این افراد به ابوظبی منتقل شده اند.

لودریان گفت که فرانسه بعلاوه 4 تبعه هلندی، یک شهروند ایرلندی و دو کنیایی را خارج کرد. لو دریان با اشاره به اینکه به لطف این عملیات، اکثریت شهروندان فرانسوی و بعلاوه افغانانی که در داخل سفارت فرانسه در کابل پناه گرفته بودند، خارج شدند، شرح داد که خدمات سفارت به فرودگاه بین المللی کابل منتقل شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 مرداد 1400 بروزرسانی: 28 مرداد 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1443

به "لودریان: به رسمیت شناختن طالبان فعلا مورد توجه فرانسه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لودریان: به رسمیت شناختن طالبان فعلا مورد توجه فرانسه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید