مذاکرات محرمانه ترامپ و رئیس فیس بوک درباره نقش شبکه های اجتماعی

به گزارش کوه سفید، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، انجام این مذاکرات در شرایطی که توئیتر در برابر ترامپ مواضعی سختگیرانه و قاطع اتخاذ نموده و توئیت های مروج خشونت وی را محدود نموده و برای بعضی دیگر که دروغ به نظر می رسند از برچسب راستی آزمایی استفاده می نماید، اهمیت زیادی پیدا می نماید.

مذاکرات محرمانه ترامپ و رئیس فیس بوک درباره نقش شبکه های اجتماعی

فیس بوک از این رویکرد توئیتر تقلید ننموده و هیچیک از پیغام های مشابه ترامپ را محدود ننموده است. این امر با انتقاد بسیاری از فعالان شبکه های اجتماعی روبرو شده است.

زاکربرگ به علت همین انتقادها دو روز پیش مجبور به موضع گیری شد و در پستی فیس بوکی نوشت اگر چه شخصاً با محتوای پیغام های ترامپ موافق نیست، اما تصمیم این شرکت آن بوده که اطلاع عموم مردم از محتوای پیغام های ترامپ لازم است و لذا آنها را حذف ننموده است.

محتوای مذاکرات ترامپ و زاکربرگ در این زمینه منتشر نشده است. اما یک منبع آگاه به سی ان بی سی گفته که بحث اصلی دو طرف بر سر آزادی بیان و نقش شبکه های اجتماعی اینترنتی در این زمینه بوده است.

به دنبال افشای خبر این مکالمه تلفنی، هر دو طرف گفتگوهای اجرا شده را سازنده توصیف نموده اند. اما سخنگوی کاخ سفید و شرکت فیس بوک توضیحات بیشتری ارائه ننموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 717

به "مذاکرات محرمانه ترامپ و رئیس فیس بوک درباره نقش شبکه های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات محرمانه ترامپ و رئیس فیس بوک درباره نقش شبکه های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید