مسابقه بزرگ سفرنامه نویسی، سال 1392

به گزارش کوه سفید، وب سایت بانک تور و گردشگری با همکاری آژانس های مسافرتی عضو و یکی از هتل های زیرمجموعه و در جهت ترویج فرهنگ سفر و به اشتراک گذاری دانش و تجربه کاربران خود اقدام به راه اندازی مسابقه ای با عنوان مسابقه بزرگ سفرنامه برای سومین سال متوالی کرده است (اگر نمیدانید سفرنامه چیست اینجا کلیک کنید | شرح سفرنامه در ویکی پدیا). تاریخ آغاز این مسابقه 15 مهر 1392 و تاریخ خاتمه آن 15 آذر 1392 است .

مسابقه بزرگ سفرنامه نویسی، سال 1392

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

در این مسابقه 3 آژانس مسافرتی و یک هتل به عنوان حمایت کننده و اسپانسر آمادگی خود را اعلام کرده اند در نتیجه جوایز بسیار ارزشمند و نفیسی انتظار دوازده برنده خوش شانس مسابقه را میکشند . برای اطلاع از جوایز به انتهای همین صفحه مراجعه فرمایید.

یکی از تفاوت های مسابقه سال جاری با دو دوره قبل در نحوه امتیاز دهی و فاکتورهای امتیاز دهی میباشد و مهمترین تغییر آن نسبت به دوره های گذشته در این است که نقد و آنالیز هتل/هتلهای محل اقامت شما در طول سفر امتیاز جداگانه ای دارد و نویسنده سفرنامه میبایست به صورت مجزا هتل محل اقامت خود را مورد نقد و آنالیز قرار دهد . البته اگر سفر شما به گونه ای باشد که محل اقامت خاصی نداشته باشید امتیاز این آیتم در دیگر آیتم ها تقسیم خواهد شد و از این لحاظ شما امتیازی را از دست نخواهد داد (مانند سفرنامه های ایرانگردی و . . . و اقامت در چندین و چند شهر در طول یک مسافرت) . توضیحات کامل در این رابطه در قسمت بهترین و کامل ترین سفرنامه ارائه شده است.

می توانید به روش زیر سفرنامه های خود را برای ما ارسال نمایید:

 • سفرنامه خود را در قالب یک فایل ورد (متن تایپ شده به فارسی) و به همراه عکسها (با کیفیت مناسب و بدون واتر مارک و اینکه عکسها را شخصا و توسط دوربین خود گرفته باشید) به صورت یک فایل ZIP به آدرس ایمیل LastSecondTours[at]Gmail.com ارسال نمایید. در فایل Word جای عکسها را به صورت (عکس 1 - عکس 2 - عکس 3 و . . . معین فرمایید). همچنین با مراجعه به بخش هتل ها و درج نقد و آنالیز خود در رابطه با هتل محل اقامت و ذکر نام هتل در ایمیل ارسالی و همچنین درج نقد و آنالیز هتل خود به همراه امتیازات ارائه شده توسط شما در فایلی جداگانه ضروری میباشد. به شما توصیه میکنیم فایل زیر را دانلود نمایید :
 • جهت دانلود فایل راهنمای ثبت سفرنامه، فرمت سفرنامه استاندراد و نقد و آنالیز هتل ها اینجا کلیک کنید.

نکته مهم : در هر صورت ضروری است که شما به عضویت وب سایت در آمده باشید تا سفرنامه با نام و معینات شما در سایت قرار گیرد

شرایط شرکت در مسابقه

 • 1- سفرنامه می بایست توسط شخص شرکت کننده در مسابقه تهیه شده باشد و به صورت کامل و مفید باشد و از هیچ وب سایت /وبلاگ دیگری برداشت/منتشر نشده باشد.
 • 2- سفرنامه ها نباید در وب سایت دیگری تا قبل از تاریخ قرعه کشی برندگان، منتشر شوند یا شده باشند.
 • 3- در صورتیکه معین گردد سفرنامه توسط شخص مذکور نوشته نشده است، شانس شرکت در قرعه کشی را از دست خواهد داد. (برای اطمینان از این قضیه ارسال معینات سفر از جمله نام آژانس صادر کننده تور / تاریخ دقیق سفر / تلفن آژانس / نام مسئول مربوطه / آدرس و تلفن مستقیم فرد شرکت کننده الزامیست) و چنانچه بعد از انتخاب شدن به عنوان برنده معین گردد اطلاعات ارسالی نادرست میباشد نام فوق از لیست برندگان خارج خواهد شد.
 • 4- سفرنامه ها می بایست مربوط به سفرهای سال 1388 به بعد باشد و از درج سفرنامه های قدیمی خودداری نمایید. همچنین هیچ گونه فرقی نمیکند که آیا شما مسافر این سایت بوده اید یا خیر؟
 • 5- برندگان برای تحویل جایزه خود باید به محل شرکت مراجعه کنند.(با هماهنگی قبلی و حضور اسپانسرین مسابقه)
 • 6- محدودیت در ارسال سفرنامه توسط یک شخص وجود ندارد و هر کس به هر تعداد دلخواه می تواند سفرنامه های خود را ارسال و شانس برنده شدن خود را افزایش دهد.
 • 7-سفرنامه ها می بایست از لحاظ ادبی و گفتار قابل قبول باشند و از لحاظ حجم و تعداد کاراکتر در سطح قابل قبولی باشند. (برای نمونه این سفرنامه را مشاهده بنمایید)
 • 8-به وسیله لینک مخصوص به عضویت کاربران، به عضویت وب سایت در آمده و نام کاربری خود را فعال نمایید.
 • 9- از ارسال عکسهای شخصی خودداری فرمایید، عکسها شما میبایست از مناظر دیدنی، هتل، خیابان ها و . . . و قابل انتشار و منطبق با اصول اخلاقی و اجتماعی باشد.
 • 10- شما میبایست سفرنامه خود را در یک فایل ورد و به فارسی تایپ نمایید و به همراه عکسها در یک فولدر و یک فایل ZIP به آدرس ایمیل ارائه شده در بالا ارسال فرمایید . دقت بفرمایید که حتما عکس ها را به صورت اعداد و از 1 2 3 4 .... به بالا نام گذاری نمایید و در فایل ورد مربوطه فقط به شماره عکس اشاره نمایید و عکسها را به صورت جداگانه ارسال نمایید تا در سفرنامه نهایی در جای صحیح قرار گیرند. سفرنامه های ارسالی خارج از این چهارچوب در سایت قرار نخواهند گرفت و در مسابقه شرکت داده نخواهند شد.
 • 11- جهت نقد و آنالیز هتل محل اقامت خود میبایست به بخش هتل ها مراجعه فرمایید و در صفحه مربوط به هتل اقامت خود ، نقد و آنالیز هتل را نوشته و به آن هتل امتیاز دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه امتیاز دهی به هتل ها به این لینک مراجعه کنید.

قوانین و مقررات

تمامی دوستانی که اقدام به تهیه و ارسال سفرنامه های خود میفرمایند ، میبایست شرایط و قوانین زیر را قبول داشته باشند :

 • 1- تعداد اسپانسرین و تعداد و ارزش جوایز، تیم داوری و . . .در هر لحظه امکان افزایش، کاهش و تغییر خواهد داشت و هیچ گونه اعتراضی در این زمینه از طرف شرکت کنندگان مورد قبول نمیباشد.
 • 2- تیم داوری در حال حاظر شامل 4 نفر میباشد که دو نفر از مجموعه کوه سفید و دو نفر از برندگان دوره قبل (خانم حمیده نجفی و آقای علیرضا مستوفی) امر قضاوت را بر عهده خواهند داشت.
 • 3- تخریب، درج امتیاز منفی دیگر شرکت کندگان مسابقه توسط هر شرکت کننده ای باعث حذف نام از مسابقه خواهد شد.
 • 4- کیفیت و کمیت سفرنامه و عکسهای ارسالی میبایست مورد تایید تیم کوه سفید باشد و سفرنامه هایی که از چهارچوب درخواستی خارج باشند یا کیفیت و کمیت لازمه را نداشته باشیند درمسابقه شرکت داده نخواهند شد.
 • 5- استفاده از تخفیف ها باید با هماهنگی قبلی صورت گیرد و حداقل 2 هفته قبل از تاریخ آغاز تور زمان ضروری است تا هماهنگی های لازم صورت پذیرد.
 • 6-استفاده از تخفیف در تورهای لحظه آخری و آفرهاامکان پذیر نمیباشد
 • انتخاب برندگان

  این مسابقه 12 برنده خواهد داشت. انتخاب برندگان توسط تیم داوری (شامل دو نفر از مجموعه کوه سفید و 2 نفر از برندگان سال قبل) به این صورت انجام خواهد گرفت که تمامی 4 داور، سفرنامه های ارسالی رو مطالعه و به هرکدام از آنها نمره ای بین 1 تا 10 اعطاء خواهند نمود، بدین ترتیب به 12 نفر از شرکت کنندگان که بیشترین امتیاز ها را بدست آورند جوایز اعطا خواهد شد. اعطاء جوایز با حضور اسپانسرین و در برندگان با پوشش خبری (عکس و مطلب) صورت خواهد گرفت. برندگان مسابقه تا 30 آذر 1392 معین خواهند شد و به وسیله وب سایت و خبرنامه اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

  در بهترین حالت یک سفرنامه نمره 50 را دریافت خواهد کرد.

  *بهترین و کامل ترین سفرنامه

  بهترین و کامل ترین سفرنامه، سفرنامه ای خواهد بود که به بیان موشکافانه و دقیق تمامی جزییات سفر به همراه عکسهای اختصاصی توسط فرد تهیه کننده مطلب تهیه شده باشد. شما امکان نوشتن سفرنامه داخلی و خارجی را دارا هستید . برای آگاهی دقیق تر از قضیه سفرنامه برندگان سال قبل را مطالعه فرمایید :

  نفر اول سال 90 - سفرنامه سنگاپور (آقای محمد حسین غفاری)

  نفر دوم سال 90- سفرنامه هندوستان (خانم سپیده حجازی)

  نفر اول سال 91- سفرنامه اروپا (آقای محمد حسن خوش مشربان)

  نفر دوم سال 91- سفرنامه کوش آداسی(آقای سعید ر )

  فاکتورهای امتیاز دهی :

  1-بیان دقیق و موشکفانه جزییات سفر و نمایش نقشه راهها و جزییات هزینه ها و قیمت ها به شکلی که خواننده کاملا فضای توضیح داده شده را درک نماید : 5 امتیاز

  2-کیفیت عکسها و درج به موقع و مناسب و تکمیل کننده توضیحات نوشتاری : 2 امتیاز

  3-نقد و آنالیز هتل به همراه ارسال عکسهای مربوطه : 3 امتیاز

  نکته مهم در رابطه با نقد و آنالیز هتل ها :

  جهت کسب آگاهی در رابطه با نحوه نقد و آنالیز هتل ها و درج در قسمت مربوطه به این لینک مراجعه فرمایید. نقد و آنالیز هتل ها در بخش مربوطه (قسمت هتل ها) انجام میگیرد و امتیازات شما به هتل در انتهای سفرنامه شما درج خواهد شد. جهت مشاهده یک نمونه استاندارد این سفرنامه را مشاهده بفرمایید.

  لیست جوایز و اسپانسرین

  در این دوره از مسابقه سفرنامه نویسی با شکل و شمایل جدیدی از جوایز در خدمت شرکت کنندگان خواهیم بود. اسپانسرین متعهد شده اند مبالغی را با عنوان کوپت تخفیف خرید خدمات (تور و بلیط/اتاق و کلبه هتل) به برندگان مسابقه اعطا کنند. برندگان با دریافت کوپن تخفیف میتوانند از خدمات آژانس ها فوق طی مدت زمان معین شده و همچنین خدمات معین شده در جدول زیر استفاده کنند.

  این کوپن ها قابل انتقال به دیگران هستند و شما میتوانید تا سقف معین شده از تخفیفات در نظر گرفته شده استفاده نمایید. در مجموع 12 جایزه از 4 اسپانسر (به ارزش تقریبی 20 میلیون تومان) به نفرات اول تا دوازدهم به توضیح زیر به برندگان اعطاء خواهد شد:

  آژانس لاچین سیر- مبلغ 8 میلیون تومان به 4 نفر (هر نفر 2 میلیون تومان)

  معینات کلی :

  بازه خدمات : استفاده از تمامی تورهای موجود در وب سایت آژانس

  تعداد برنده : 4 نفر

  تاریخ استفاده از جایزه : از 1 دیماه 1392 الی 31 شهریور 1393

  تلفن آژانس : 88436500

  وب سایت : lachinseir.com

  آژانس شن سفید - مبلغ 6 میلیون تومان به 3 نفر (هر نفر 2 میلیون تومان)

  معینات کلی :

  بازه خدمات : استفاده از پکیج تورهای تایلند

  تعداد برنده : 3 نفر

  تاریخ استفاده از جایزه : از 1 دیماه 1392 الی 31 شهریور 1393

  تلفن آژانس : 88757911

  وب سایت : SheneSefid.com

  آژانس شباویز پرواز - مبلغ 4 میلیون تومان به 2 نفر (هر نفر 2 میلیون تومان)

  معینات کلی :

  بازه خدمات : استفاده از پکیج تور کوش آداسی

  تعداد برنده : 2 نفر

  تاریخ استفاده از جایزه : از 1 فروردین 1393 الی 31 شهریور 1393

  تلفن آژانس : 88610830

  وب سایت : Shabaviz.net

  هتل بام رامسر - مبلغ 1.5 میلیون تومان به 3 نفر (هر نفر 500000 تومان)

  معینات کلی :

  بازه خدمات : استفاده از اتاق ها و کلبه های هتل

  تعداد برنده : 3 نفر | هر کدام 500000 تومان

  تاریخ استفاده از جایزه : از1 دی 1392الی 31 شهریور 1393

  تلفن های هتل : 01925363530 -01925363519

  وب سایت : TelecabinRamsar.com

منبع: لست سکند
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 270

به "مسابقه بزرگ سفرنامه نویسی، سال 1392" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقه بزرگ سفرنامه نویسی، سال 1392"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید