مسمومیت ناشی از کیک های آلوده تا کنون در کردستان گزارش نشده است

به گزارش کوه سفید، خبرنگاران/کردستان معاون بهداشتی علوم پزشکی استان کردستان، با اشاره به اینکه موردی از مسمومیت ناشی از قرص در داخل کیک ها در کردستان گزارش نشده است، گفت: استامینوفن، هیوسین و قرص ضد بارداری قرص هایی بوده که در داخل بعضی از کیک ها دیده شده است که به ظاهر زیاد خطرناک نیستند.

مسمومیت ناشی از کیک های آلوده تا کنون در کردستان گزارش نشده است

ابراهیم قادری امروز(26آذر) در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: وجود قرص در بعضی از کیک ها در تعدادی از استان ها مشاهده شده و در کردستان نیز در انواعی از کیک ها قرص دیده شده است.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مورد مشاهده قرص در بعضی کیک های عرضه شده، در حال آنالیز و پیگیری این مسئله است.

معاون بهداشتی علوم پزشکی استان کردستان، بیان نمود: بعد از جمع آوری، نمونه قرص ها برای ارزیابی به سازمان غذا و دارو فرستاده می گردد.

قادری بیان کرد: در این راستا دانشگاه علوم پزشکی پایش ها را تشدید نموده و سایر محصولات را نیز مورد آنالیز قرار داده که به جز قرص در بعضی از کیک ها، موارد دیگری مشاهده نشده است.

به گفته وی وجود قرص در بعضی از کیک ها با هدف بدبین کردن مردم نسبت به سازمان ها توسط گروهی برنامه ریزی شده شکل گرفته است.

معاون بهداشتی علوم پزشکی استان کردستان، با اشاره به اینکه موردی از مسمومیت قرص در داخل کیک ها در استان کردستان گزارش نشده است، ذکر کرد: استامینوفن، هیوسین و قرص ضد بارداری قرص هایی بوده که در داخل بعضی از کیک ها دیده شده که به ظاهر زیاد خطرناک نیستند.

قادری اظهار داشت: افراد باید در خریداری کردن محصولات خوراکی دقت بیشتری داشته و به تاریخ فراوری و بسته بندی آن نیز توجه نمایند و از خرید خود مطمئن شوند.

وی از مردم درخواست کرد قبل از مصرف هر نوع مواد خوراکی با دقت بیشتری آن را مورد آنالیز قرار دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 287

به "مسمومیت ناشی از کیک های آلوده تا کنون در کردستان گزارش نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسمومیت ناشی از کیک های آلوده تا کنون در کردستان گزارش نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید