مسکو: آمریکا از استخراج نفت سوریه درآمد کسب می کند

به گزارش کوه سفید، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز شنبه گفت: آمریکا با دور زدن تحریم های خود و ارسال تجهیزات لازم به استخراج نفت سوریه می پردازند.

مسکو: آمریکا از استخراج نفت سوریه درآمد کسب می کند

سخنگوی وزارت دفاع روسیه در این باره گفت: نهادهای دولتی آمریکا ماهانه بیش از 30 میلیون دلار از استخراج نفت سوریه درآمد کسب می کنند.

کوناشنکوف در این خصوص افزود: با احتساب اینکه بهای یک بشکه نفت قاچاق سوریه 38 دلار آمریکا است، در آمد ماهانه این تجارت خصوصی سرویس های دولتی آمریکایی، بیش از 30 میلیون دلار است.

ایگور کوناشنکوف افزود: در عین حال واشنگتن تحریم هایی را علیه عرضه فرآورده های نفتی به سوریه نه تنها برای شرکت های آمریکایی بلکه برای تمامی شرکت ها وضع کرده است.

این درحالیست که وزیر دفاع آمریکا مارک اسپر دیروز طی سخنانی ادعا کره بود که پنتاگون در نظر دارد برخی از نظامیان خود را در اطراف چاه های نفتی شمال سوریه باقی بگذارد تا در کنار نیروهای کرد سوریه از رسیدن نفت به نظامیان داعش جلوگیری کنند.

اسپر که در سفر خود به افغانستان با خبرنگاران صحبت می کرد، گفت: در حالی که خروج نیروهای آمریکایی در حال انجام است، برخی از نظامیان ما هنوز در کنار نیروهای متحد ما در نزدیکی میادین نفتی باقی مانده اند و بحث هایی در حال انجام است که این نیروها را در آنجا نگاه داریم. ما در حال حاضر در بخشی از شهرهای نزدیک به این منطقه، نیروی نظامی داریم. هدف ما این است که از دسترسی داعش و هر گروه دیگری که به دنبال استفاده از درآمد نفتی برای تقویت فعالیت های مخرب خود باشند، به این میادین جلوگیری کنیم!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 165

به "مسکو: آمریکا از استخراج نفت سوریه درآمد کسب می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: آمریکا از استخراج نفت سوریه درآمد کسب می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید