منوشین: تحریم های ایران تقریبا به سقف خود رسیده است

به گزارش کوه سفید، وزیر خزانه داری آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه ای گفت تحریم های آمریکا علیه ایران به سقف خود رسیده و آمریکا به دنبال تحریم طرف های سوم است.

منوشین: تحریم های ایران تقریبا به سقف خود رسیده است

به گزارش گروه بین الملل کوه سفید، استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا روز یکشنبه حملات هفته پیش به تاسیسات نفتی سعودی را بر اقتصاد جهانی تاثیر گذار توصیف کرد و گفت که تحریم ها علیه ایران نیز به سقف خود رسیده است.

منوشین که با برنامه MEET THE PRESS شبکه خبری ان بی سی مصاحبه می کرد درباره گام های بعدی آمریکا علیه ایران گفت: نخستین چیز مجوز تحریم های بیشتر علیه ایران بوده اگر چه تقریبا به حداکثر میزان ممکن تحریم ها علیه ایران رسیده ایم و و ما تحریم نهاد طرف سوم را شروع خواهیم کرد.

این در حالی است که مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه ای بی سی درباره تاثیرگذاری تحریم ها علیه ایران گفت:داریم درباره فقط کمتر از پنج ماه صحبت می کنیم. ما در ابتدای کارزار تحریم هستیم، نه در میانه یا انتهای آن.

وزیر خزانه داری آمریکا در پاسخ به سوالی در این باره که آیا کار و زار فشار حداکثری علیه ایران کارایی داشته گفت: این نمونه ای از علمکرد آن است. اینها تمامی نشانه های درماندگی است.

وی درباره احتمال استفاده از گزینه نظامی علیه ایران گفت که این گزینه درباره ایران همواره روی میز قرار گرفته است.

وزیر خزانه داری آمریکا در ادامه این مصاحبه به حمله هفته پیش ارتش یمن به تاسیسات نفتی سعودی ها پرداخت و گفت: حملات آرامکو حمله به سیستم مالی جهانی به شمار می آید.

ارتش و کمیته های مردمی یمن شنبه گذشته با 10 فروند پهپاد، تأسیسات نفتی بقیق و خریص وابسته به شرکت آرامکو را هدف قرار دادند که در پی آن به اذعان وزیر انرژی سعودی 5.7 میلیون بشکه فراوری نفت این کشور به حالت تعلیق در آمد. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 51

به "منوشین: تحریم های ایران تقریبا به سقف خود رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منوشین: تحریم های ایران تقریبا به سقف خود رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید