مکزیک از آمریکا خواست در مورد سیاست مهاجرتی خود تغییر ایجاد کند

به گزارش کوه سفید، در حالی که هزاران مهاجران در مرزهای گواتمالا متوقف شده اند، رئیس جمهور مکزیک از دولت آینده آمریکا خواست در سیاست های مهاجرتی خود تغییری جدی ایجاد کند.

مکزیک از آمریکا خواست در مورد سیاست مهاجرتی خود تغییر ایجاد کند

به نقل از بی بی سی، در حالی که هزاران مهاجر در مرزهای گواتمالا متوقف شده اند، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک از دولت آینده آمریکا به ریاست جو بایدن خواست در سیاست های مهاجرتی خود تغییری جدی ایجاد کند.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک می گوید امیدوار است که جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا موافقت کند تا با همکاری مکزیک و کشورهای دیگر آمریکای مرکزی گزینه دیگری را پیش روی مردمی قرار دهند که از فقر و خشونت می گریزند.

رئیس جمهور مکزیک که در یک نشست خبری سخن می گفت در ادامه اضافه کرد: جو بایدن در مبارزات انتخاباتی پیشنهاد کرد که اصلاحات مهاجرتی را نهایی کند و امیدوارم که بتواند این کار را انجام دهد.

برآورد می گردد که در روزهای اخیر، هفت هزار مهاجر، عمدتا از هندوراس، برای فرار از فقر و خشونت، وارد گواتمالا شده اند. علاوه بر این، ویرانی ناشی از دو طوفان در آمریکای مرکزی بر وخامت اوضاع در این منطقه اضافه کرده است.

هر سال، دهها هزار مهاجر آمریکای مرکزی به این سفر خطرناک تن می دهند تا اغلب با پای پیاده در گروه هایی معروف به کاروان خود را به آمریکا برسانند.، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1125

به "مکزیک از آمریکا خواست در مورد سیاست مهاجرتی خود تغییر ایجاد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکزیک از آمریکا خواست در مورد سیاست مهاجرتی خود تغییر ایجاد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید