نظارت هوشمند سازمان پسماند بر مدیریت نخاله های ساختمانی

به گزارش کوه سفید، به تازگی ویدئویی در مورد دغدغه های یکی از شهروندان نسبت به موضوع نخاله های ساختمانی و مدیریت آن ها مطرح شد که شهردار تهران در پاسخ به این دغدغه، مهم ترین و آخرین اقدامات در این زمینه را عنوان کرد و اطمینان داد نخاله های ساختمانی که خارج از شهر انباشته شده اند، به هیچ عنوان ربطی به نخاله های شهر تهران ندارند و اقدامات شهرداری در این زمینه علمی، شفاف و معین است.

نظارت هوشمند سازمان پسماند بر مدیریت نخاله های ساختمانی

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، مهدی احمدمهرابی معاون پسماندهای ساختمانی و عمرانی این سازمان ضمن قدردانی از نگاه ویژه و دغدغه مند شهردار تهران به موضوع نخاله های عمرانی و ساختمانی، درباره اظهارات شهردار تهران درباره ساماندهی این پسماندها گفت: در تهران روزانه بین 33 تا 35 هزار تن نخاله ساختمانی فراوری می گردد که 76 درصد آن به گود آبعلی، 7 درصد به گود آرادکوه و مابقی به گودهای مجاز شن و ماسه و کوره های آجرپزی منتقل می گردد.

او با تاکید بر نظارت کامل سازمان مدیریت پسماند بر نخاله های حاصل از تخریب و ساخت و ساز ساختمان در تهران ادامه داد: در این دوره از مدیریت شهری مقرر شد افرادی که متقاضی جواز ساخت ساختمان و به دنبال آن تخریب و خاک برداری هستند، به وسیله معاونت شهرسازی و معماری به سامانه سازمان پسماند وصل شوند. در این سامانه پیمانکارهایی که پیش از این فعالیتشان به تایید رسیده و کارت تردد دارند برای انتقال نخاله های ساختمانی معرفی می شوند و متقاضی از میان آن ها پیمانکار مورد نظر خود را انتخاب و قرارداد منعقد و در سامانه ثبت می گردد.

مهرابی گفت: در این مرحله، براساس تقسیم بندی انجام شده در خصوص مناطق، به پیمانکار اعلام می گردد که نخاله های جمع آوری شده به کدام گود انتقال یابد. این فرایند نیز از ابتدا تا سرانجام توسط سیستم هوشمند و گشت های سازمان به صورت شبانه روزی رصد و کنترل می گردد.

به گفته او؛ این فرایند شامل نخاله های ساختمانی کم حجم نمی گردد، اما سازمان پسماند در این مورد نیز برنامه هایی در دست اقدام دارد که به زودی عملیاتی می گردد.

مهرابی در بخش دیگر سخنان خود به موضوع بازیافت نخاله های ساختمانی نیز اشاره و توضیح داد: در حال حاضر دو کارخانه بازیافت نخاله های ساختمانی در مجموع با ظرفیت 6 هزار و 600 تن در مجموعه آبعلی فعال است. در هفته دولت نیز کلنگ مجموعه ای دیگر با ظرفیت 3 هزار و 300 تن به زمین خورد و تا سه ماه دیگر به بهره برداری می رسد. مجموعه ای دیگر با همین میزان ظرفیت هم تا سرانجام سال مجوز دریافت می نماید و سال آینده به بهره برداری خواهدرسید.

او گفت: تمامی اقدامات شهرداری تهران در زمینه پسماندهای عمرانی و ساختمانی با هدف کاهش دفن این نوع پسماند به دلیل اثرات مخرب آن صورت می گیرد. در واقع، سازمان پسماند کوشش می نماید تا با بازیافت این نخاله ها، از آسیب های ناشی از دفن این نخاله ها در محیط زیست بکاهد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 880

به "نظارت هوشمند سازمان پسماند بر مدیریت نخاله های ساختمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت هوشمند سازمان پسماند بر مدیریت نخاله های ساختمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید