نفوذ روزافزون افراط گراها به ارتش چالش بزرگی برای آلمان

به گزارش کوه سفید، نفوذ روزافزون افراد افراطی به ارتش آلمان این روزها بحث هایی را بین مقامات این کشور به راه انداخته است.

نفوذ روزافزون افراط گراها به ارتش چالش بزرگی برای آلمان

با ارزان ترین تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل کوه سفید، نفوذ روزافزون راستگرایان افراطی به ارتش آلمان این روزها به سوژه بسیاری از نشریات آلمانی تبدیل شده است.

به نوشته روزنامه اتریشی استاندارد، اداره حفاظت اطلاعات ارتش آلمان (MAD) در حال آنالیز 550 پرونده مشکوک به نفوذ افراط گرایان به ارتش این کشور است.

کریستف گرام، رئیس اداره حفاظت اطلاعات ارتش آلمان، با اعلام این خبر به روزنامه دی ولت گفته که 360 مورد جدید ، در سال گذشته به پرونده ها اضافه شده اند.

این اداره یکی از سه سرویس اطلاعاتی وزارت دفاع آلمان است که وظیفه مقابله با جاسوسی در ارتش و نظارت بر پرسنل نظامی را بر عهده دارد .

به گفته گرام واحد نخبه کماندویی ویژه (KSK) با 20 مورد مشکوک به افراط گرایی، به طور ویژه مشمول تحقیق و آنالیز است. وی افزوده که این رقم در اوایل سال 2019 نصف میزان کنونی بود.

به گفته وی موارد مورد ظن در واحد کماندویی تقریبا پنج برابر سایر نیروها بوده است و چندین نفر از این واحد اخراج شده اند .

به گفته رئیس اداره حفاظت از اطلاعات ارتش در سال گذشته 14 نظامی افراطی در ارتش شناسایی شده اند که 8 نفر آن ها گرایش های راست افراطی داشته اند. آنها نیز منفصل خدمت شده اند. این مسئله همچنین درباره 6 افراطی نفوذی به ارتش هم وجود داشته است. اداره حفاظت اطلاعات ارتش آلمان 40 نفر را هم به عنوان افراد غیرملتزم به قانون اساسی شناسایی نموده است .

کریستف گرام این را هم گفته که پرونده مربوط به فرانکو. آ، ارتش آلمان را هشیار کرد تا تدابیر مراقبتی را تشدید کند. فرانکو آ یک تبعه آلمانی و 27 ساله بود که هویت جعلی دیگری داشت و خود را پناهنده سوری جا زده بود .

فرانکو آ که گرایش های راست افراطی داشت، می خواست با یاری چند تن دیگر از همفکرانش، یک حمله تروریستی را برنامه ریزی کند اما نوک پیکان تحقیقات پلیس جنایی را متوجه جریانات اسلامگرا سازد.

او طی چندماه، حدود هزار فشنگ از ارتش آلمان دزدیده و نزد یکی از همدستان خود انبار نموده بود. در محل خدمت این افسر ارتش آلمان تصویری از صلیب شکسته بر روی دیوار و شماری از ادوات جنگی زمان ارتش نازی کشف شد. این ماجرا در سال 2017 برملا شد و دادستانی فدرال آلمان پرونده ای در این رابطه را به جریان انداخت.

جنجال مربوط به این ماجرا، وزارت کشور آلمان را به دردسر و چالشی بزرگ انداخت. این که چگونه فردی همچون فرانکو آ. بدون دانستن یک کلمه عربی توانسته بود به عنوان پناهجوی اهل سوریه تقاضای پناهندگی کند و کسی متوجه هویت دروغین او نشود جای ابهام داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 382

به "نفوذ روزافزون افراط گراها به ارتش چالش بزرگی برای آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفوذ روزافزون افراط گراها به ارتش چالش بزرگی برای آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید