وزارت دفاع روسیه از آمریکا بابت ایجاد تنش ساختگی در سوریه انتقاد کرد

به گزارش کوه سفید، وزارت دفاع روسیه امروز (شنبه) اطلاعات و اخباری مبنی بر اینکه نیروهای آمریکایی راه را بر یکی از گشت های روسیه در سوریه بسته اند، تأیید کرد.

وزارت دفاع روسیه از آمریکا بابت ایجاد تنش ساختگی در سوریه انتقاد کرد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای گفت: اینکه حدود 14 ماه پیش نیروهای آمریکایی راه را بر گشت روسیه در شهر منبج بستند، صحت دارد. این اقدام مثال زنده ای برای مفید بودن کانال های ارتباطی میان دو کشور در سوریه است.

در این بیانیه آمده است: افزایش تنش ساختگی از سوی آمریکا درباره فعالیت گشت ها در سوریه به تقویت ثبات کمکی نمی نماید بلکه باعث مانع تراشی و ایجاد مشکل در فعالیت نظامیان می گردد.

در این بیانیه آمده است: امروزه نیروهای مسلح روسیه و آمریکا روابط خود را در سوریه تقویت نموده اند. ما محل نیروهای آمریکایی را می دانیم و آن ها نیز از محل استقرار ما خبر دارند. به وسیله کانال های ارتباطی کنونی مسائل در مناطق درگیر به سرعت حل می گردد.

در همین حال وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود گفت، طرف روس در کمیسیون روسیه-ترکیه ناظر بر اجرای آتش بس در سوریه 108 نقض آتش بس در 24 ساعت گذشته ثبت کردند، در حالی که طرف ترکیه ای 89 مورد نقض آتش بس را اطلاع داده اند.

پنج شنبه جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه با بیان اینکه نیروهای میدانی روسیه و آمریکا در کاهش تنش فعالیت هایشان در سوریه گهگاه دچار وقفه هایی می شوند، گفت این حادثه در واقع اثرگذاری کانال های تنش زدایی نظامی - نظامی موجود را اثبات می نماید. او همچنین گفت، آمریکا حدود 14 ماه پیش یک ژنرال روس که در منبج حضور داشت ردگیری کرد. این مساله در نهایت به وسیله کانال های نظامی - نظامی حل و فصل شد.

وزارت دفاع روسیه گفت: در حال حاضر در سوریه، نیروهای مسلح فدراسیون روسیه و ایالات متحده آمریکا روابط کاملاً عادی و حرفه ای دارند. می دانیم که نیروهای آمریکایی در کجا قرار دارند و طرف آمریکایی از محل کار نیروهای نظامی روسی مطلع است. اقدامات ناسازگار در مناطقی که تماس مستقیم [بین دو ارتش] وجود داشته باشد، سریعاً به وسیله کانال های موجود برای برطرف اختلاف آنالیز می گردد.

به گفته این وزارتخانه، شرایط گزارش شده حدود 14 ماه پیش در نزدیکی منبج اتفاق افتاده است که در آن موقع تحت کنترل سه گانه ائتلاف موسوم به ضد تروریستی به رهبری ایالات متحده، واحدهای کرد و سربازان دولت سوریه قرار داشت.

وزارت دفاع روسیه تاکید نمود، در آن موقع همه طرف های فعال در میدان مجبور بودند برای جلوگیری از موقعیت های درگیری، مرتباً اقدامات خود را هماهنگ نمایند. بنابراین، مورد ذکر شده توسط نماینده ایالات متحده نمونه بارزی از اثربخشی کانال های موجود در تعامل بین ارتش دو کشور در سوریه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 391

به "وزارت دفاع روسیه از آمریکا بابت ایجاد تنش ساختگی در سوریه انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع روسیه از آمریکا بابت ایجاد تنش ساختگی در سوریه انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید