وزیر ارتباطات: اجازه نمی دهیم اینترنت گران گردد

به گزارش کوه سفید، تهران (پانا) - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه چهار سال قیمت اینترنت را ثابت نگاه داشته ایم، تاکید نمود فضای مجازی قوت غالب است و بالابردن قیمت اینترنت ضد توسعه و ضد عدالت است و به هیچ وجه اینترنت گران نمی گردد.

وزیر ارتباطات: اجازه نمی دهیم اینترنت گران گردد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در پاسخ به این سوال که آیا تعرفه اینترنت گران می گردد، گفت: به هیچ وجه اینترنت گران نمی گردد. اگر می خواستیم اجازه گران شدن اینترنت را بدهیم، همان موقع که قیمت را دو برابر افزایش دادند، مخالفت نمی کردیم اما دولت با مصوبه محکمی، اجازه افزایش قیمت اینترنت را نداد. حرف هایی که می زنند نادرست است. بعضی می گویند دولت به دنبال گران کردن اینترنت است. اگر دولت دنبال این کار بود به مصوبه مجلس نیازی نداشت و خودمان اختیار گران کردن اینترنت را داریم و به مجوز مجلس نیازی نبود. وقتی سهامداران اپراتورها دو، سه ماه قبل قیمت ها را بالا بردند، دولت محکم ایستاد و قیمت ها برگشت. بالابردن قیمت اینترنت ضدتوسعه و ضدعدالت است و در شرایط فعلی که مردم درگیر بیماری کرونا هستند، فضای مجازی به قول بعضی از دوستان قوت غالب است. افزایش تعرفه اینترنت ظلم است. ما چهار سال قیمت را ثابت نگه داشته ایم الان هم استراتژی ما همان است و محکم می ایستیم تا قیمت افزایش نیابد. سیاست دولت حمایت از اپراتورها برای گسترش عدالت اجتماعی بوده است اما آنچه در خال رخ دادن است، عکس آن است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت ارتباطات درباره درآمد کم اظهاری نموده است، گفت: بگویند کم اظهاری کجا بوده است. گزارش تفریغ بودجه را اعلام نمایند. شش هزار و چهارصد میلیارد تومان به عنوان درآمد عمومی باید به خزانه واریز می کردیم. شرکت همراه اول، شرکت مخابرات ایران بورسی هستند و درآمد آن ها در بورس اعلام می گردد و این درآمد شفاف است و مردم می توانند ببینند و مگر می گردد درآمدی باشد که اظهار نگردد؟ بیان این مطالب شبیه اتفاق دیروز است که ما دیروز ابراز امیدواری کردیم که این اتفاق با رای نمایندگان نیفتد یکی از نمایندگان اظهار کرد که وزیر ارتباطات گفته است نمی گذاریم چنین اتفاقی بیفتد. وقتی حرف ها را آنقدر معوج می نمایند معلوم است پایه های مالی تصمیمات هم اشکال دارد.

آذری جهرمی درباره اختصاص درآمد حاصل از افزایش اینترنت به صداوسیما، گفت: در هر صورت متنی که از مصوبه کمیسیون تلفیق آمده، این است که پول به صداوسیما و یک سری نهاد دیگر داده گردد. هنوز متن مصوب مجلس در اختیار ما نیست و نمی دانیم چه چیزی مصوب شده است. دیروز یکی از نمایندگان پیشنهاد حذف این مصوبه کمیسیون تلفیق را داد که مجلس با آن مخالفت کرد یعنی در واقع مصوبه کمیسیون تلفیق تثبیت شد. در هر حال به نظر می رسد سر سیاست های کلی مثل گران نشدن اینترنت و توسعه مناطق محروم شفافیت وجود داشته باشد که با نمایندگان اختلاف نظر نداریم اما متنی که دیروز خبرگزاری مجلس منتشر نموده است را متن رسمی نمی دانیم و متن قانون اصلی باید منتشر گردد. در متن خبرگزاری مجلس آمده است که ده درصد مالیات افزایش یابد و قیمت بالا نرود. این خلاف سیاست های کلی نظام در اجرای سیاست های اصل44 است و فکر می کنم با شورای نگهبان مکاتبه خواهم داشت و ممکن است این مصوبه مورد ایراد شورای نگهبان قرار بگیرد و به مجلس برگرداند.

آذری جهرمی درباره آخرین شرایط احضار خود به قوه قضاییه گفت: پرونده در حال رسیدگی قضایی است و مراحل خود را طی می نماید و اتفاق ویژه ای نیفتاده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1189

به "وزیر ارتباطات: اجازه نمی دهیم اینترنت گران گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: اجازه نمی دهیم اینترنت گران گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید