تور قطر: وزیر خارجه قطر پنجشنبه مهمان امیرعبداللهیان

به گزارش کوه سفید، وزیر خارجه قطر فردا (پنجشنبه) در تهران با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود ملاقات و گفت وگو می نماید.

تور قطر: وزیر خارجه قطر پنجشنبه مهمان امیرعبداللهیان

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرنگاران، شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر فردا (پنجشنبه) 18 شهریور ماه در تهران با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود ملاقات و گفت وگو می نماید.

این نخستین سفر وزیر خارجه قطر به تهران پس از تصدی وزارت امور خارجه به وسیله امیرعبداللهیان است.

وزیر خارجه قطر دومین وزیر خارجه ای است که بعد از تصدی امیرعبداللهیان به تهران سفر و با وی ملاقات و گفت وگو می نماید. پیش از این شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در روز چهارم شهریور ماه و در نخستین روز حضور امیرعبداللهیان در وزارت امور خارجه به تهران سفر و با همتای ایرانی خود ملاقات کرد.

وزیر امور خارجه قطر پنجم شهریور ماه و پس از تصدی امیرعبداللهیان به وزارت امور خارجه، با وی تلفنی گفت وگو کرد.

در تماس تلفنی شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، وی با تبریک انتخاب امیرعبداللهیان در سمت وزیر امور خارجه و بعلاوه ابلاغ سلام امیر قطر به ریاست جمهور کشورمان، اهمیت روابط فیمابین را مورد تأکید قرار داد و از سیاست روابط فعال همسایگی در دولت نو جمهوری اسلامی ایران استقبال و از امیرعبداللهیان برای سفر به قطر دعوت به عمل آورد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان هم در این گفت وگوی تلفنی با ابلاغ سلام متقابل رئیس جمهور اسلامی ایران به امیر قطر، ضرورت اجرای توافقات قبلی دوجانبه و بعلاوه آمادگی برای رایزنی ها در مورد موضوعات مختلف منطقه ای و بین المللی را مورد تأکید قرار داد. (اینجا بخوانید)

وزیر خارجه قطر سوم مرداد ماه هم در سفر به تهران با محمدجواد ظریف وزیر سابق امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه به گفت وگو پرداخت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 شهریور 1400 بروزرسانی: 19 شهریور 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1468

به "تور قطر: وزیر خارجه قطر پنجشنبه مهمان امیرعبداللهیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور قطر: وزیر خارجه قطر پنجشنبه مهمان امیرعبداللهیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید