وزیر دفاع ترکیه: تا وقتی آتش بس نقض نشده عملیات چشمه صلح متوقف می ماند

به گزارش کوه سفید، همزمان با تمدید مهلت آنکارا به کردها برای خروج از شمال شرق سوریه، وزیر دفاع این کشور تاکید نمود: تا وقتی که پایبندی به توافق آتش بس ادامه داشته باشد، عملیات چشمه صلح متوقف خواهد بود.

وزیر دفاع ترکیه: تا وقتی آتش بس نقض نشده عملیات چشمه صلح متوقف می ماند

به نقل از خبرگزاری فرانسه، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه تاکید نمود: عملیات نظامی در شمال شرق سوریه به شرط پایبندی به توافق آمریکایی - ترکیه ای متوقف خواهد ماند و در غیر این صورت اقدامات نظامی مان را از همان جا که متوقف نموده ایم، از سر خواهیم گرفت.

از سوی دیگر، خلوصی آکار گفت که کشورش به دنبال افزایش هماهنگی با ناتو به منظور مقابله با خطراتی است که ترکیه در معرض آن قرار گرفته است.

وزیر دفاع ترکیه همچنین توضیح داد، نقش این کشور در ناتو استراتژیک و بسیار مهم است.

وی همچنین عنوان داشت: ترکیه از حق و حقوق قبرس ترک نشسن حمایت و حفاظت خواهد نمود.

اخیرا آنکارا و واشنگتن به توافقی برای تعلیق عملیات چشمه صلح دست یافتند که براساس آن منطقه امن در شمال سوریه باید تحت سیطره ارتش ترکیه باشد و نمودها نیز از آنجا عقب نشینی نمایند.

ترکیه از نهم اکتبر عملیاتی برون مرزی علیه نیروهای یگان های مدافع خلق کرد (ی پ گ) در شمال شرق سوریه شروع نموده و پیش از آن نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیروهای خود را از دو پایگاه در آن منطقه خارج کرد که با انتقادهای بین المللی گسترده ای روبرو شد.

عملیات ترکیه این نگرانی را به وجود آورده است که شبه نظامیان داعشی از زندان های تحت کنترل نمودها در شمال سوریه فرار نموده و دوباره خودشان را سازماندهی نمایند. اما آنکارا این نگرانی ها را بی اساس می داند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 146

به "وزیر دفاع ترکیه: تا وقتی آتش بس نقض نشده عملیات چشمه صلح متوقف می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع ترکیه: تا وقتی آتش بس نقض نشده عملیات چشمه صلح متوقف می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید