چگونگی استفاده از طب ایرانی برای کمک به درمان کرونا ، درخواستِ پوشش بیمه ای خدمات طب سنتی

به گزارش کوه سفید، مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص تدوین دستورالعمل کمیته علمی کشوری کرونا برای استفاده از طب سنتی برای درمان کرونا، در عین حال بر لزوم توسعه پوشش بیمه ای خدمات طب سنتی تاکید کرد.

چگونگی استفاده از طب ایرانی برای کمک به درمان کرونا ، درخواستِ پوشش بیمه ای خدمات طب سنتی

دکتر نفیسه حسینی یکتا در گفت وگو با خبرنگاران، درباره دستورالعمل کمیته علمی کشوری کرونا پیرامون بهره گیری از طب سنتی برای درمان کووید19، گفت: این دستورالعمل در کمیته طب ایرانی کمیته علمی کشوری تدوین شده است. پیش از آن هم کمیته ای در دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت توصیه های پیشگیرانه ای بر پایه منابع طب سنتی و مستند بر شواهد روز درمورد بیماری کرونا تنظیم کرده بود اما، با تشکیل کمیته طب ایرانی ذیل کمیته کشوری کووید19 این دستورالعمل با حضور متخصصان طب رایج، داروسازان بالینی و... بررسی شد تا در نهایت دستورالعمل فعلی آماده شد که منتظر ابلاغ وزیر محترم است.

جزییات دستورالعمل بهره گیری از طب سنتی برای درمان کووید 19

وی افزود: این دستورالعمل در بخش های مختلف از جمله پیشگیری با تکیه بر سبک زندگی و توصیه های ساده برای بیماران سرپایی، بیماران بستری با شدت های مختلف بیماری و با تکیه بر توصیه های ساده و در دسترس و رژیم های غذایی تنظیم شده است. دستورات ساده ای که امیدواریم در کنار درمان های موجود در طب رایج بتواند به بیماران کمک کند. بسکمک از مطالب این دستورالعمل تحت کارآزمایی های بالینی هم قرار گرفتند که مشخصا توانسته است بر علائم و طول مدت بستری بیماران در مقایسه با گروه شاهد اثر مثبت بگذارد. به نظر می رسد با ابلاغ این دستورالعمل و تسهیل در استفاده از ظرفیت طب ایرانی در کنار طب رایج کمک شود تا در وجوه مختلف مقابله با کرونا بتوانیم پیروز باشیم.

لزوم اقدامات جدی بیمه ای برای خدمات طب سنتی

وی درخصوص احتمال پوشش بیمه ای خدمات طرح شده در دستورالعمل طب سنتی برای کمک به درمان کرونا، شرح داد: در دستورالعمل مورد بحث نام ویژه ای از داروی خاصی را نیاورده ایم و درمورد گیاهان دارویی این حوزه نام بردیم. برای مشاوره پزشکان حوزه طب سنتی به بیماران، خدمات و... لازم است اقدامات بیمه ای جدی انجام شود. تا کنون فقط ویزیت متخصصین طب سنتی تحت پوشش بیمه بوده است و سایر خدمات هیچ کدام تحت پوشش بیمه نیست و لازم است اقدامی شایسته در این زمینه صورت گیرد تا بیماران بتوانند بدون دغدغه مالی از این خدمات بهره ببرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1478

به "چگونگی استفاده از طب ایرانی برای کمک به درمان کرونا ، درخواستِ پوشش بیمه ای خدمات طب سنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی استفاده از طب ایرانی برای کمک به درمان کرونا ، درخواستِ پوشش بیمه ای خدمات طب سنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید