کرونا ، بیمارستان های قم در شرایط آماده باش

به گزارش کوه سفید، معاون وزیر بهداشت می گوید تشخیص اولیه ویروس کورونا در دو نفر در شهر قم مثبت بوده و آزمایش های تکمیلی در حال اجرا است.

کرونا ، بیمارستان های قم در شرایط آماده باش

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا قاسم جان بابایی معاون وزیر بهداشت روز چهارشنبه 30 بهمن گفت که امکان درگیری هر کشوری به ویروس کرونا به دلیل شرایط مسری بودن وجود دارد، همان طور که در کشورهای اطراف نیز موارد مبتلا بوده است؛ البته به ایران با تاخیر ورود پیداکرده است.

وی اضافه کرد: در کشور ما نیز ورود پیداکرده و تشخیص اولیه 2 مورد مثبت بوده که ساکن شهر قم بوده اند و آزمایش های تکمیلی در حال اجرا است و نتیجه قطعی به اطلاع مردم می رسد. این بیماری کشنده تر از آنفلوانزا نیست، ولی مراقبت و رعایت بهداشت فردی در جلوگیری از همه گیری بسیار مهم است.

دانشگاه علوم پزشکی یکی از بیمارستان ها را برای درمان بیماران مشکوک در نظر گرفته است و علایم افرادی که مشکوک به کرونا می باشد در این بیمارستان زیر نظر قرار می گیرند. بیمارستان دوم و تمام کادر درمانی بیمارستان های شهر قم به حال آماده باش درآمده است؛ لوازم مصرفی کادر درمانی و بیماران آماده است و از نظر دارو و امکانات کمبودی در استان قم وجود ندارد.

وی اضافه کرد: با دستور وزیر بهداشت، روز گذشته گروهی از اداره کل بیماری های واگیردار وزارت بهداشت در استان قم مستقر شده اند و به رییس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز یاری می کنند تا این مساله مدیریت گردد.

معاون وزیر بهداشت تاکید نمود: جای نگرانی نیست و از مردم درخواست داریم با رعایت بهداشت فردی، از دست دادن و روبوسی خودداری کنند و ترجیحا از رفتن به اماکن شلوغ خودداری کنند، در غیراین صورت از ماسک استفاده کنند. تا به امروز گزارشی از ابتلا به ویروس کرونا در شهرهای دیگر گزارش نشده، ولی امکان ابتلا در شهرهای دیگر نیز وجود دارد.

نیازی به استفاده از ماسک توسط همه مردم نیست، بلکه افرادی که با بیمار در ارتباط هستند از جمله همراهان و کادر پزشکی و یا افرادی که مشکوک به این ویروس هستند باید از ماسک استفاده کنند.

از نظر تامین ماسک جای نگرانی نیست و در صورت کمبود از استان تهران تامین می گردد.

ایرنا گزارش داده است که این دو نفر از افراد مسن و از دو منطقه جداگانه قم بوده و نه تنها سفر خارجی بلکه سفر خارج از استان هم نداشته اند. با این حال هنوز علت و چگونگی ابتلای احتمالی آنان به کرونا تعیین نیست و موضوع در دست آنالیز است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 448

به "کرونا ، بیمارستان های قم در شرایط آماده باش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ، بیمارستان های قم در شرایط آماده باش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید