کرونا در کشورهای عربی، از قرنطینه کامل دو روزه اردن تا اولین مبتلا در یمن

به گزارش کوه سفید، تعداد مبتلایان و فوت شدگان بر اثر ویروس کرونا در کشورهای عربی همراستا با دیگر نقاط دنیا در حال افزایش است و دولت ها کوشش دارند با انواع اقدامات جلوی شیوع این بیماری را بگیرند.

کرونا در کشورهای عربی، از قرنطینه کامل دو روزه اردن تا اولین مبتلا در یمن

به گزارش گروه بین الملل کوه سفید، شیوع ویروس کرونا در کشورهای عربی هرچند با شیب ملایم اما بی وقفه ادامه دارد و در 24 ساعت گذشته بیشتر کشورهای عربی از افزایش تعداد مبتلایان اطلاع دادند و در اردن نیز به مدت دو روز در کل کشور قوانین منع رفت و آمد اعمال شده است.

به نوشته منابع خبری عربی، عربستان سعودی نیز در تازه ترین گزارش خود از ابتلای 272 نفر اطلاع داد که در مجموع 2800 نفر به کرونا دچار شده و 41 نفر نیز جان خود را از دست داده اند. هرچند منابع غیر حکومتی در عربستان، آمار مبتلایان و فوت شدگان را بسیار بیش از این می دانند.

کشور عمان که کمترین آمار را در میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس دارد؛ اعلام نموده است که تا کنون سه نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند. همچنین با ابتلای 38 نفر تعداد کل مبتلایان 457 نفر و آمار بهبودیافتگان نیز 109 تن اعلام شده است.

کویت نیز با افزایش 55 مورد مبتلا اطلاع داده تا تعداد کل مبتلایان به 910 تن برسد. در قطر نیز تا کنون 2376 نفر به کووید-19 مبتلا شده و 206 نفر نیز بهبود یافته اند.

اما در امارات که بیشترین آمار مبتلایان در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را دارد؛ 300 مورد جدید ثبت شده تا آمار کلی به رقم 2659 برسد. 240 نفر از بیمارستان ها مرخص شده اند.

اما در آفریقا، وزارت بهداشت الجزایر، با اعلام 30 مورد فوتی جدید، تعداد کل فوت شدگان را 235 نفر خاطرنشان کرد. همچنین 94 نفر نیز در 24 ساعت گذشته به کووید-19 مبتلا شده اند تا آمار کل مبتلایان به 1666 مورد برسد. 374 نفر نیز تا کنون بهبود یافته اند.

در مغرب نیز با ابتلای 71 نفر دیگر تا کنون 1346 نفر به ویروس کرونا دچار شده و 96 نفر نیز فوت نموده اند.

وزارت بهداشت تونس نیز از یک مورد فوتی و 15 مبتلای جدید اطلاع داد تا تعداد مبتلایان به 643 و فوت شدگان به 25 مورد برسد.

اما در کشور لبنان با ثبت هفت مبتلای جدید، آمار افراد درگیر با این بیماری به 582 نفر رسید.

وزارت بهداشت عراق نیز از ابتلای 30 نفر دیگر اطلاع داد و از این رو تا کنون در این کشور 1232 نفر به کووید-19 دچار شده و 69 نفر نیز جان خود را از دست داده اند و 496 مورد دیگر بهبود یافته اند.

کشور اردن نیز امروز (آدینه) از اعمال قوانین منع آمد و شد در تمامی مناطق این کشور به مدت 48 ساعت اطلاع داد. پلیس اردن برای اجرای این قانون در تمامی نقاط کشور مستقر شده و از پهپاد نیز برای منع رفت و آمد، استفاده می نماید. طبق آخرین آمر تا کنون 372 نفر در اردن به ویروس کرونا مبتلا شده هفت نفر نیز فوت نموده اند.

در آخر در کشور جنگ زده یمن نیز امروز اولین مورد مبتلا به کووید-19 در استان حضرموت در شرق این کشور گزارش شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 603

به "کرونا در کشورهای عربی، از قرنطینه کامل دو روزه اردن تا اولین مبتلا در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در کشورهای عربی، از قرنطینه کامل دو روزه اردن تا اولین مبتلا در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید