ایراد فنی کاوشگر ناسا در سیارک بنو

به گزارش کوه سفید، بستن در محفظه فرآیندی حساس بود که طی دو روز انجام شد. با توجه به فاصله دور کاوشگر از زمین ارسال پیغام های آن به زمین یا برعکس بیش از 18 دقیقه طول می کشد.

ایراد فنی کاوشگر ناسا در سیارک بنو

بنو شاید حاوی سرنخ هایی از چگونگی تشکیل منظومه شمسی باشد

نگرانی ها در خصوص بروز ایراد فنی در یک کاوشگر ناسا که در فاصله سیصد میلیون کیلومتری از زمین از سطح یک سیارک نمونه برداری نموده اکنون رفع شده است. مسئولان ماموریت اوسایرس رکس نگران بازماندن در محفظه حاوی نمونه ها به دلیل گیر کردن یک تکه سنگ لای آن بودند.

این باعث شد مقداری از سنگ های جمع آوری شده از سطح سیارک بنو از محفظه فرار کند. آژانس فضایی ناسا اکنون می گوید که محفظه حاوی نمونه سنگ ها به درستی بسته شده و کاوشگر آماده بازگشت به زمین است.

ریچ برنز مدیر پروژه ماموریت گفت: ما امروز اینجاییم تا اعلام کنیم که با موفقیت این عملیات را کامل نموده ایم. نمونه ها بعد از بازگشت کاوشگر به زمین در سپتامبر 2023 مورد مطالعه قرار خواهند گرفت.

اوسایرس-رکس هفته پیش با یاری یک بازوی اتوماتیک فقط برای چند ثانیه سطح این سیارک 500 متری در فاصله 320 میلیون کیلومتری از زمین را لمس کرد. تصور می گردد که کاوشگر حدود 400 گرم مواد را جمع نموده باشد، اما ذرات جمع آوری شده به دلیل نیمه باز ماندن در محفظه درحال فرار بودند.

بستن در محفظه فرآیندی حساس بود که طی دو روز انجام شد. با توجه به فاصله دور کاوشگر از زمین ارسال پیغام های آن به زمین یا برعکس بیش از 18 دقیقه طول می کشد.

دانشمندان امیدوارند این ماموریت به درک چگونگی تشکیل 4.5 میلیارد سال قبل زمین یاری کند. سیارک ها حاوی مواد اولیه تشکیل دهنده منظومه ما هستند. این کاوشگر در سال 2016 پرتاب شد و سفر بازگشت به زمین را ماه مارس آغاز خواهد نمود.

منبع: فرادید
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 970

به "ایراد فنی کاوشگر ناسا در سیارک بنو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایراد فنی کاوشگر ناسا در سیارک بنو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید