با کمترین هزینه مبل خود را نو کنید

به گزارش کوه سفید، برای نو کردن مبلمانتان، در یک فضای محدود ذهنی فکر نکنید. شما باید به پارچه ها و رنگ های دیگر برای ترکیب بندی جدید مبلمان منزلتان مدام فکر نموده و ایده پرداز باشید.

با کمترین هزینه مبل خود را نو کنید

شاید قصد تغییر ظاهری و نو کردن مبلمان منزل را داشتید اولین گزینه برای تغییر ظاهر مبلمان استفاده از روکش مبل است.کاری که هم به صرفه است و هم اینکه با تنوع پارچه ها کلی ایده های خوب می توانید داشته باشید؛ بیایید تعدادی از ایده های جدید در طراحی رویه مبل ها را با هم در خبرنگاران مرور کنیم.

با رنگ ها بازی کنید

وقتی فضای کافی دارید اصلا از به کار بردن روکش مبل رنگی نگران نباشید. در اتاق های نشیمن عظیم می توان با راحتی خیال هر رنگ تند و زنده ای را امتحان کرد. اگر به این فکر هستید که یک تغییر دکوراسیون حسابی داشته باشید از رنگ های نارنجی و قرمز غافل نشوید.فقط باید یادتان باشد مبل های رنگی زمانی خانه ای مدرن برای تان می سازند که رنگ دیوارها روشن و ساده باشد. اگر رنگ دیوارهای خانه تان تند و گرم است بهتر است دور مبل های شاد و رنگی را خط بکشید.

آسایش طلب ها سرد کار نمایند

اگر در خانه تان فقط به دنبال آرامش هستید و آسایش را به هر چیزی ترجیح می دهید، بهتر است از رنگ های سرد برای رویه مبل های تان بهره ببرید. رنگ های گرم برای شما که دنبال سکون در خانه هستید اصلا مورد مناسبی نیست اگر رنگ دیوارها و پرده های تان هم سرد هستند، بهتر است بافت پارچه های مبل و کوسن ها ضخیم تر انتخاب شوند تا جلوه بیشتری به خانه دهند. بافت ها به هر خانه ای شخصیت خاص می دهند.

راه راه های قدیمی دوباره آمدند

راه راه خط های کشیده عمودی و افقی و با رنگ غالب کرم و قهوه ای این طراحی سال ها فراموش شد تا اینکه دوباره به مدد نسل نوی طراحان دکوراسیون دوباره سر و کله خط های موازی آشنا در خانه ها پیدا شد به خصوص مبل هایی با راه های پهن در رنگ های ملایم. این رویه مبل ها هم فضای خانه را گرم و غیر رسمی و هم می تواند در نو کردن مبلمان خانه شما تاثیر زیادی داشته باشند.

گلدارها شادترند

همان قدر که رنگ ها ترس ندارند استفاده از پارچه های گلدار شلوغ هم ترسناک نیستند و فقط باید کمی با روحیات شما مطابق باشند. رویه مبل های گلدار که به تازگی دوباره به بازارها بازگشته اند می توانند به خانه ظاهری شیک دهند در عین حال که نشان دهنده شخصیت شاد و سرزنده شما هستند.

خانه های کوچک مبل های یک رنگ

مبل هایی که فقط از یک رنگ در ترکیب پارچه های شان استفاده شده به درد فضاهای کوچک می خورند. اگر خانه تان فضای کوچکی دارد، مبل های یک دست به خصوص با رنگ های نسبتا گرمی مثل نارنجی فضای خانه تان را هم عظیم تر نشان می دهند و هم این محل نشیمن خانه تان را شیک و به روز می نمایند. فقط کافی است یک نورپردازی مناسب برای خانه انتخاب کنید آن وقت به معجزه پارچه های رومبلی و فضای دوست داشتنی شان پی می برید.

تضاد هم گاهی بد نیست

تصور کنید که همه مبل های این اتاق یک دست و یک رنگ بودند؛ مثلا همه شان یا کرم رنگ بودند یا قهوه ای. به نظرتان خیلی دلگیر و کسالت بار نمی شد؟ این روزها طراحان دکوراسیون داخلی برای اینکه کسالت آپارتمان های کوچک را بگیرند، مبل ها را با رنگ های متضاد هم قرار می دهند. فقط باید دقت داشت که هارمونی رنگ ها و تضاد آن ها با هم به درستی انتخاب گردد و گرنه فضای خانه پر از رنگ های ناهمگون است که با هیچ ترفندی هم درست نمی گردد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1006

به "با کمترین هزینه مبل خود را نو کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کمترین هزینه مبل خود را نو کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید