طرح ویژه دانشگاه تهران برای تحصیل همزمان در 2 رشته

به گزارش کوه سفید، معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: بر اساس برنامه درسی دو وجهی دوره کارشناسی، دانشجویان ورودی 99 - 98 می توانند علاوه بر رشته تحصیلی خود، در یک رشته فرعی نیز تحصیل نمایند.

طرح ویژه دانشگاه تهران برای تحصیل همزمان در 2 رشته

به گزارش مهر، سیدحسین حسینی از طرح جدید دانشگاه تهران برای تحصیل دو وجهی دانشجویان مقطع کارشناسی ورودی 99-98 اطلاع داد و گفت: بر اساس این طرح دانشجویان علاوه بر تحصیل در رشته اصلی خود می توانند بسته آموزشی فرعی را فرا گیرند که این امر موجب افزایش قابلیت های دانش آموختگان، گسترش بازار کار داخلی و خارجی و افزایش امکان پژوهش و نوآوری بین رشته ای خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه عنوان این طرح برنامه درسی دو وجهی دوره کارشناسی نام دارد، اظهار کرد: بر اساس این طرح، دانشجویان می توانند بسته ای آموزشی شامل 15 تا 21 واحد درسی از یک رشته کارشناسی دیگر را در کنار واحدهای رشته اصلی خود بگذرانند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه رشته های موجود در این طرح شمولیت عام دارند، اظهار داشت: دانشجویان می توانند واحدهای درسی مرتبط با رشته خود و یا حتی نامرتبط با آن را انتخاب نمایند و هیچ محدودیتی در انتخاب واحدها وجود ندارد.

حسینی اضافه نمود: به طور مثال دانشجویی که در رشته زراعت قبول می شد و به این دانشگاه می آمد، فقط می توانست در همین رشته ادامه تحصیلی دهد در حالی که با اجرای این طرح، می تواند واحدهایی را از رشته باغبانی بردارد. به عنوان مثال اگر در رشته باغبانی 100 واحد برمی دارد، می تواند 20 واحد باقی مانده را در رشته باغبانی و یا کارآفرینی انتخاب کند.

حسینی ادامه داد: انتخاب واحد از بسته آموزشی فرعی از نیمسال سوم به بعد انجام می گردد و هر دانشجو در مدت تحصیل خود، امکان انتخاب و گذراندن یک بسته آموزشی فرعی را دارد.

وی با تاکید بر اینکه این برنامه درسی برای دانشجویان ورودی سال تحصیلی 99-98 به بعد اجرا می گردد، مطرح نمود: دانشجویانی که از واحدهای بسته آموزشی فرعی استفاده می نمایند، مشمول تمامی مقررات آموزشی جاری دانشگاه اعم از اخذ واحد، نحوه برخورد با غیبت، مشروطی، سنوات هستند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران همچنین از صدور گواهی بسته آموزشی فرعی برای دانشجویان مشمول اطلاع داد و گفت: عنوان گواهی بسته آموزشی فرعی، یکسان با عنوان رشته اصلی بوده و با پیشوند گواهی بسته آموزشی فرعی صادر می گردد.

حسینی با بیان این مطلب که حتی دانشگاه هایی که تخصصی هستند می توانند از ظرفیت بین دانشگاهی استفاده نمایند، گفت: اجرای این مدل دو وجهی، می تواند تحولی در آموزش دوره کارشناسی فراهم کند تا دانشجویان توانمندتر از گذشته وارد جامعه شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 53

به "طرح ویژه دانشگاه تهران برای تحصیل همزمان در 2 رشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ویژه دانشگاه تهران برای تحصیل همزمان در 2 رشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید