مقاله: فنگ شویی چیست و چه کاربرد هایی در زندگی ما دارد؟

به گزارش کوه سفید، در فنگ شویی باستانی بر اساس شرایط جوی و محیطی زمین هر یک از عناصر پنج گانه را به یکی از جهات جغرافیایی اختصاص می دادند که تا به امروز در کلیه متون فنگ شویی به جای خود باقی است. جهت های قطب نما نیز در فنگ شویی مهم هستند. هر جهت (شمال-جنوب-شرق-غرب-شمال شرقی-شمال غربی-جنوب شرقی-جنوب غربی) با یکی از عناصر پنجگانه در ارتباط است و برهم تأثیر دارند. هنگام دکوراسیون یا حتی هنگام ساختن ساختمان به این جهت ها دقت می نمایند.

مقاله: فنگ شویی چیست و چه کاربرد هایی در زندگی ما دارد؟

1. ذهن: همه ما می دانیم که ذهن وسیله ای برای ارتباط با خود درونی ماست. این ذهن است که افکار ما را می سازد و این افکار است که با ارتعاش هایش به دنیا هستی منجر به ایجاد اتفاقات و احساسات در پیرامون ما خواهند شد. ذهنی که بهم ریخته و متشنج است دنیایی را می سازد که ما طالب آن نیستیم و ذهنی که در آن سکوت و سکون و آرامش موج می زند دنیای خلاق و سرشار از برکت را به همراه خواهد داشت. فنگ شویی ذهن شامل یک سری اصولی است که هدف آن ممانعت از انرژی های منفی و تقویت و محافظت از انرژی های مثبت می باشد. فنگ شویی یاری می نماید تا فقط موقعیت های مثبت ذهنی و شانس خوب در محیط خلق گردد. فنگ شویی یک هنر شهودی است که حس هارمونی در آن بسیار مهم است، بنابراین شما با چند اصلاح کوچک در اشیاء فضای اطراف، می توانید انرژی ها را با خود هماهنگ کنید و ذهن خود را متعالی کنید.

2. ایجاد فضای صمیمیت در اتاق نشیمن: اگرچه قانون تعیینی برای تعداد اجزای نشستنی در فنگ شویی وجود ندارد، اما ایدۀ اصلی بر مبنای نوع قرار دریافت و میزان صمیمیت ایجادشده به وسیله چیدمان است. در اتاق های عظیم جمع کردن مبلمان در نزدیکی هم باعث ایجاد نزدیکی می گردد و در اتاق های کوچک این کار فقط باعث تداعی این حس می گردد. در هر دو حالت چیدمان باید طوری انجام گردد که فضایی هم برای افراد روی جایگاه باقی بماند تا بتواند وسایل شخصی مثل پیش دستی، کتاب، عینک و ... را به راحتی در دسترس داشته باشند. قرار دادن مبلمان به گونه ای باشد که هیچ کس منفرد و جدا از بقیه قرار نگیرد.

منبع مقاله: فنگ شویی چیست و چه کاربرد هایی در زندگی ما دارد؟

انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1519

به "مقاله: فنگ شویی چیست و چه کاربرد هایی در زندگی ما دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: فنگ شویی چیست و چه کاربرد هایی در زندگی ما دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید