مقاله: چهار ایده جذاب برای تزیین کف اتاق سیمانی با هزینه اندک

به گزارش کوه سفید، اگر نمی خواهید هزینه زیادی کنید یا اینکه دوباره لایه جدیدی از سیمان را به کف اتاق اضافه کنید، بهترین روشی که برای تزیین کف اتاق سیمانی پیش روی شما قرار می گیرد، حکاکی روی سیمان است. طرح های حکاکی شده روی سیمان توسط نوعی ماشین لیزری مخصوص ایجاد می شوند که بنا به درخواست مشتری قابلیت حکاکی هر نوع طرحی را دارند. همچنین طرح های حک شده روی سطح سیمانی دائمی بوده و پس از گذشت سال ها نیز بدون اینکه فرسایش پیدا کنند، باقی می مانند. برای حکاکی روی بتن تازه، باید حداقل سه تا چهار هفته صبر کرده و سپس روی آن حکاکی کنید. همچنین قبل از اجرای طرح، سطح سیمانی باید کاملا تمیز و یکدست باشد. شکل های زیر تعدادی از طرح های ایجاد شده توسط ماشین حکاکی سیمان را نشان می دهد.

مقاله: چهار ایده جذاب برای تزیین کف اتاق سیمانی با هزینه اندک

خوب همانطور که می دانید، بتن و سیمان، ماده پایه و اساسی در ساخت و ساز هر بنایی است. دوام و استحکام سیمان و بتن برای ساخت خانه اهمیت بسیار بالایی داشته و در همه جای خانه از آن استفاده می شود. بنابراین نمی شود به طور کامل از بتن و سیمان صرف نظر کرد. اما اگر به ناچار خود را در احاطه کامل کفپوش سیمانی دیدید یا اینکه برای کاهش هزینه ها، مجبور به استفاده از کفپوش سیمانی شدید، اصلا نباید نگران تاثیر منفی آن روی دکوراسیون خانه یا اتاق تان باشید. راهکارهای زیادی برای تزیین کف اتاق سیمانی وجود دارد که در ادامه به تفصیل آنها را شرح می دهیم.

رنگ معمولی: خوب طبیعتا استفاده از رنگ های معمولی برای کف چندان مناسب نیست اما بعنوان راهکاری موقت و کم هزینه انتخاب خوبی است.

خوب یکی از بهترین گزینه های که پیش روی شما قرار گرفته است، استفاده از بتن های پلیمری است. بسکمک از شرکت های ساخت و ساز این نوع بتن را به درخواست مشتری در کف خانه اجرا می کنند. در ساخت این بتن، بجای آب، از رزین مایع استفاده می شود که طی یک فرآیند شیمایی باعث چسبندگی بتن شده و آنرا در جای خود محکم می کند. این بتن بخاطر ظاهر صاف و صیقلی بسیار زیباتر از بتن سیمان پرتلند بوده و در برابر ضربه و خط و خش کاملا مقاوم است. برای اجرای بتن پلیمری، ابتدا ترک ها و ناهمواری های سطح سیمانی کف اتاق گرفته می شود. پس از هموار شدن سطح بتن قبلی، بتن جدید روی تمام سطح اجرا می شود. البته اگر استاکار حرفه ای باشد، می تواند از انواع سنگدانه های رنگی نیز برای زیباتر کردن کفپوش خانه استفاده کند. همچنین این بتن در برابر انواع شوینده های شیمیایی و اسیدی مقاوم بوده و بر اثر خوردگی آسیب نخواهد دید.

منبع مقاله: چهار ایده جذاب برای تزیین کف اتاق سیمانی با هزینه اندک

انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1518

به "مقاله: چهار ایده جذاب برای تزیین کف اتاق سیمانی با هزینه اندک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چهار ایده جذاب برای تزیین کف اتاق سیمانی با هزینه اندک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید