هوای پایتخت همچنان آلوده است

به گزارش کوه سفید، تهران (پانا) - بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، باوجود ناپایداری های جوی طی شب گذشته هوای تهران همچنان برای پنجمین روز پی در پی آلوده است.

هوای پایتخت همچنان آلوده است

بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی صبح امروز (27 آذر) به دلیل عدم وزش باد و انباشت آلاینده ها همراه با شروع تردد خودروها، در بیشتر مناطق، آسمان غبارآلود و کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود.

به دلیل عدم وزش باد و برقراری پایداری جوی طی روز، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نمی گردد و کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه و افزایش ترافیک شامگاهی، انتظار می رود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

افزایش نسبی تندی باد طی صبح روز آدینه (28 آذر) و کاهش ترافیک صبحگاهی، کاهش غلظت ذرات معلق و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال دارد.

طی روز نیز کاهش تندی باد سبب تجمع آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق تهران می گردد همچنین در اواخر وقت آدینه با وجود رشد نسبی ناپایداری جوی و احتمال بارش پراکنده، افزایش ترافیک شامگاهی و عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد می گردد. از این رو برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص میانگین کیفیت هوا طی 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز 132 و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده است. کیفیت هوا هم اکنون نیز با شاخص میانگین 114 همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1063

به "هوای پایتخت همچنان آلوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای پایتخت همچنان آلوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید