پیش بینی رشد 62 درصدی فراوری آهن اسفنجی مجتمع فولاد بافت در سال جهش فراوری

به گزارش کوه سفید، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل کارخانه احیا استیل فولاد بافت اعلام نمود: با توجه به برنامه ریزی های اجرا شده و فرایند فراوری، میزان فراوریات این کارخانه، تا خاتمه امسال در مجموع به 792 هزار تن می رسد که در مقایسه با سال قبل از رشدی معادل 62 درصد برخوردار خواهد شد.

پیش بینی رشد 62 درصدی فراوری آهن اسفنجی مجتمع فولاد بافت در سال جهش فراوری

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سورنا زمانیان گفت: میزان فراوری آهن اسفنجی در 8 ماه منتهی به سرانجام آبان ماه امسال به 505 هزار و 654 هزار تن رسید.

وی اضافه کرد: با توجه به نامگذاری امسال به نام جهش فراوری ، رکورد فراوری ماهانه امسال در خرداد ماه 99 معادل 75 هزار و 224 تن و رکورد روزانه امسال نیز برابر با 2 هزار و 520 تن بود.

زمانیان در مورد اجرای فاز 2 مجتمع فولاد بافت اظهار کرد: فاز 2 مجتمع فولاد بافت در حال آماده سازی است و پیش بینی می گردد تا سرانجام سال 1401 به بهره برداری برسد. در حال حاضر میانگین نیروی کار مستقیم در فاز 2 طی دو ماه گذشته 143 نفر، میانگین نیروی کار غیرمستقیم و ستادی 58 نفر و مجموع پرسنل پیمانکار 201 نفر هستند.

این گزارش حاکیست: مجوز فاز 2 فولاد بافت، از فولادسازی به احداث 2 واحد شامل کارخانه گندله سازی با ظرفیت 2.5 میلیون تن و کارخانه احیا مستقیم برای فراوری 800 هزار تن آهن اسفنجی جدید، صادر و ابلاغ شده است.

زمانیان با اشاره به برگزاری مجمع فوق العاده و حضور سهامداران در عالی ترین سطح گفت: در این مجمع قرار شد سهامداران 22 هزار میلیارد ریال از محل آورده نقدی و درآمدهای خود کارخانه را طی سه سال برای فاز دوم تزریق نمایند. از آنجا که زیرساخت های کارخانه احیای شماره 2 مهیاست، این تزریق اقتصادی می تواند کارها را به خوبی به پیش ببرد.

وی اضافه کرد: مجتمع فولاد بافت علاوه بر نقشی که در توسعه صنعت فولاد کشور دارد، زمینه اشتغال متخصصان بومی منطقه بافت در استان کرمان را فراهم نموده، به طوری که 95 درصد نیروی انسانی فولاد بافت از میان جوانان و متخصصان بومی این منطقه و شهرهای بافت و رابر انتخاب شده اند.

کارخانه احیا استیل فولاد بافت، عظیمترین و تنها مجتمع صنعتی عظیم منطقه در سطح سه شهرستان بافت، رابر و ارزوئیه است که در سال رونق فراوری(98) افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1078

به "پیش بینی رشد 62 درصدی فراوری آهن اسفنجی مجتمع فولاد بافت در سال جهش فراوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی رشد 62 درصدی فراوری آهن اسفنجی مجتمع فولاد بافت در سال جهش فراوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید